Podwieszany sufit w salonie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: Kawowa »

Czy podwieszany sufit w salonie to dobre rozwiązanie?
Zastanawiam się nad taką opcją, ale nie jestem pewna...
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: Anita12 »

Z powodzeniem można zrobić coś takiego.
Jeśli masz rzeczywiście będzie ci to pasować do wystroju, to zerknij sobie tutaj suchazabudowapl/ na czym polega sucha zabudowa.
Myślę, że to jest jakieś rozwiązanie. Podobno układa się szybko i pozwala właśnie na tworzenie takich cudów wianków jak podwieszane sufity w różnej postaci.
patrycjaolaw
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 23, 2016 12:04 pm
Kontaktowanie:

Re: Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: patrycjaolaw »

Witam to bardzo ładnie wygląda jednak teraz już się od tego odchodzi coraz mniej osób takie światełka wpuszcza w kartongipsy
jaśmin
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 23, 2016 3:03 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: jaśmin »

Jak najbardziej można :) Tylko trzeba zadbać o estetykę no i ogólnie ładny pomysł. Życzę powodzenia :)
osobisty
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 25, 2016 9:30 am
Lokalizacja: Kalisz

Re: Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: osobisty »

Jak dla mnie bardzo dobry pomysł :D Polecam sam mam i sobie chwale. Na pewno Ci to wiele ułatwi ;)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: kalioppe »

Taki sufit otwiera nam bardzo szerokie możliwości aranżacji. Można się pokusić o montaż podświetlenia, czy zróżnicowanie poziomów sufitu w różnych częściach pomieszczenia. Dla mnie bomba :)
Zastanawiałam się tylko, z czego najlepiej wykonać taki sufit? Jak to wygląda u Was, na co się zdecydowaliście?
Czytałam, że np. systemy suchej zabudowy Knauf dobrze się sprawdzają w takich przypadkach: knaufpl/aktualnosci . Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tą marką i może się wypowiedzieć?
Z góry wielkie dzięki.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: annna »

A czy taki podwieszany sufit ma również właściwości izolacji akustycznej?
Czy będzie ciszej od sąsiadów?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: designerka »

Wydaje mi się, że nie. Jednakże dzięki niemu można ukryć halogeny albo listy led. Ja bym zrobiła ze względu na ekran do projektora.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja mam podwieszony sufit w salonie, a do tego włożone są taśmy led. To super rozwiązanie! ;)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Podwieszany sufit w salonie?

Post autor: designerka »

Prawda? Też podczas kolejnego remontu planuję zrobić podwieszany sufit z ledami. Cyztalam nawet na stronie sklepu ledovo.pl, że dzięki ledom rgbw można mieć różnokolorowe światło. Co myślicie?
ODPOWIEDZ