Wasz wymarzony salon?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Makaronowa
Zaglądacz forumowy
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 21, 2018 12:23 pm

Wasz wymarzony salon?

Post autor: Makaronowa »

Wasz wymarzony salon?
Co powinno się w nim znaleźć ?
Pan Strach
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Wasz wymarzony salon?

Post autor: enigmaa »

Mam wizję mojego wymarzonego salonu, chciałabym aby znalazły się w nim włoskie luksusowe meble takie jak te: internoitaliano.pl/pl/producenci/ulivi marzy mi się również kominek i kącik wypoczynkowy przed kominkiem. Mój wymarzony salon byłby raczej klasyczny, ciepły, przytulny z nastrojowym oświetleniem. Do realizacji mojego marzenia brak mi tylko salonu o odpowiednio dużej powierzchni.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Wasz wymarzony salon?

Post autor: AlaKawa »

Mnie już od dawna marzy się duży salon z pięknym kominkiem panoramicznym. Do tego chętnie postawiłabym na meble, takie jak te w sklepie Edinos.pl. Cechuje je ciekawa stylistyka, jak i kolorystyka, przy czym wybór jest na tyle duży, że zarówno osoby ceniące sobie nowoczesność, jak i klasykę, znajdą tam idealne propozycje dla siebie.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Wasz wymarzony salon?

Post autor: siedemosiemdwa »

Mi się bardzo podobają salony w stylu industrialnym. Ale mówiąc szczerze, nie jestem pewna, czy miałabym odwagę tak urządzić mieszkanie.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Wasz wymarzony salon?

Post autor: Majeczkaa »

Ja nawet nie rozważam opcji salonu bez kominka – to jest dla mnie prawdziwy wymóg : ). I koniecznie z drewnianą obudową. Wbrew temu, co można intuicyjnie odczuć, drewno idealnie nadaje się obudowy, pod warunkiem oczywiście, że jest profesjonalnie zabezpieczone. Warto zwrócić uwagę, że drewno tworzy bardzo wyraźne poczucie przytulności, bo optycznie ociepla pomieszczenie. Kominek będzie więc ocieplał tak literalnie, jak i figuratywnie ; ). Szczególnie bardzo podobają mi się belki dębowe z tego sklepu: kratkicom/sklep/pl/category/11/obudowy są po prostu prześliczne. Ewentualnie piaskowiec nie jest też brzydkim materiałem. Jest bardzo łatwy w obróbce, więc może przyjąć wszelkie fantazyjne formy, no ale niestety łatwo się brudzi – chociaż słyszałam, że jak jest dobrze wypolerowany, to problem nie jest tak wielki. Ktoś może wie coś więcej na ten temat?
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Wasz wymarzony salon?

Post autor: martus566 »

Ja marzę o salonie w stylu amerykańskim, który urzekł mnie już jakiś czas temu. Niedługo będę miała możliwość zrealizować swoje pomysły, bo kończymy już budowę naszego domu. Wybrałam meble w stylu nowojorskim w Open Space Interiors – to amerykańska firma, która oferuje szeroki wybór mebli i akcesoriów. W salonie nie zabraknie również kominka, pięknego dywanu i mnóstwa poduch. Już nie mogę się doczekać! :)
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Wasz wymarzony salon?

Post autor: Kawowa »

Mój już jest wymarzony, tylko muszę wymyślić, co dać na okna.
Póki co szperam po sklepach.
Tutaj strefafiranpl/ znalazłam trochę ciekawych rozwiązań.
Warto zerknąć, jeśli ktoś szuka.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Wasz wymarzony salon?

Post autor: siedemosiemdwa »

Może długie, białe firany? Teraz które będa lać się po ziemi? Moim zdaniem to wygląda świetnie, nadaje też przytulności wnętrzu.
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Wasz wymarzony salon?

Post autor: bajaola »

Masz rację co do tych firan, faktycznie dodaja uroku i przytulności. Co do wymarzonego salonu to planuję zmienić w nim trochę. Zacznę od pozbycia się tej naszej dużej kanapy, na której widok aż płakać mi się chce. Miejsca mamy całkiem sporo, zatem na jej miejsce stanie z całą pewnością naroznik i chyba będzie to naroznik-prawy-gaza do którego planuję dopasować jeszcze dwie pufy. Potem tylko dodam parę drobiazgów jak nowe poduszki, może jakaś duża lampa podłogowa, zobaczymy, wszystko wyjdzie w praniu.
mikra
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:07 pm

Re: Wasz wymarzony salon?

Post autor: mikra »

Może użyjcie takiego rozwiązania - naklejkomaniaeu/622-fototapety-uliczki
Tzn. żywa, ciekawa fototapeta, która pod względem wizualnym daje to prawdziwe coś.
Generalnie z pomocą fototapety można sobie całkowicie odmienić pomieszczenie.
Po prostu efekt wizualny będzie daleki od oczekiwanego.
ODPOWIEDZ