Sofa czy kanapa?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
www.otomeble.pl
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 9:51 pm
Kontaktowanie:

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: www.otomeble.pl »

Sprawa wygląda tak że teraz nazewnictwo nieco się poplątało za sprawą samego społeczeństwa i regionów Polski. Dla jednego sofa i kanapa to co innego a wersalka to już osobna historia. Czy warto tak naprawdę się nad tym zastanawiać ?
Czerpiąc wiedzę z historii sofa to nic innego jak rodzaj kanapy tzw. turecka kanapa, dziś przynajmniej w Polsce te słowa to synonimy, w zależności od regionu słowa te rozumiemy nieco inaczej, najważniejsze z punktu wiedzy praktycznej: obie mogą być rozkładane i służyć też do spania.
Wersalka jak wspomniałem inna bajka . Większość z nas wie jak wygląda i jest szczególnie rozpoznawalna, mebel zarówno do siedzenia jaki i do spania, często z pojemnikiem na pościel.
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: kangurka »

Ja wolę dobrej jakości sofy, ale niektóre kanapy też prezentują się nieźle, więc dużo zależy od tego co do jakiej aranżacji pasuje.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Majeczkaa »

Ja natomiast dużo bardziej wolę kanapy, a zwłaszcza takie, które są rozkładane, bo są tedy bardzo funkcjonalne. Planuje kupić nową kanapę do salonu, bo obecna jest zniszczona przez mojego psa i kota. Na pewno chcę, żeby była to rozkładana kanapa, bo dzięki temu będę miała miejsce do spania dla swoich znajomych i rodziny, która do mnie przyjeżdża. Bardzo ciekawa oferte znalazłam tutaj florimeblepl/183-kanapy-rozkladane . Jaką z tych kanap możecie mi polecić?
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: siedemosiemdwa »

Często bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem będzie rozkładana kanapa. Więc ja bym to wzięła pod uwagę.
Xenia1212
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 14, 2016 12:10 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Xenia1212 »

No ja majac do wyboru takie dwie opcje zdecydowalabym sie jednak na rozkladana kanape. Macie racje, ze jest to zdecydowanie bardziej komfortowe wyjscie. No ale tez nie o to w tym wszystkim chodzi. Moim zdaniem kanapy sa po prostu wygodniejsze. Byl czas, kiedy eksperymentowalo sie z roznymi meblami do wnetrza. Tak naprawde do dzisiaj pamietam, jak bylam n iezadowolona z jednej sofy ... posiedzialam chwile i od razu mnie cos zaczelo bolec. Domyslacie sie pewnie gdzie. Nie wiem, moze trafilam na jakiegos trefnego producenta, ale generalnie moim zdaniem kanapy sa o wiele lepsze, zwlaszcza te rozkladane
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: martus566 »

Z pewnością kanapa będzie wygodniejsza, ale zależy do czego ją potrzebujemy. U mnie w salonie np. mam sofę, gdyż nie potrzebuję łóżka, które będę rozkładać do spania, etc. więc postanowiłam, że sofa będzie ładniejsza i funkcjonalniejsza niż kanapa. Ale wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Zerknij sobie na mebleikarpl/162-meble-do-salonu - jest wiele modeli, czy to sof czy kanap, więc może akurat, któreś wpadnie ci w oko. Ciekawym pomysłem może być również zakup narożnika - oczywiście o ile mamy dość potrzebnego miejsca. Inspiracji jest wiele, ale wszystko i tak zależy od indywidualnych potrzeb ;)
Awatar użytkownika
OoOoPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 21, 2016 9:57 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: OoOoPP »

według mnie sofa jest lepsza. Mam w domu i to i to. Ale sofa jest znacznie bardziej wygodna no i jakoś tak za nią bardziej przepadam
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: siedemosiemdwa »

To już jest raczej kwestia wyboru konkretnego modelu. Wierz mi, że można znaleźć bardzo wygodne kanapy.
Awatar użytkownika
OoOoPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 21, 2016 9:57 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: OoOoPP »

polecasz jakieś konkretne? nie ukrywam, że fajnie byłoby mieć w domu jakąś porządną i naprawdę wygodną sofę
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: kapitalna »

Generalnie wybór między sofą a kanapą jest łatwy. Można o tym poczytać tutaj deccoriapl/warto-zobaczyc/nowosci-na-rynku-kanapy-i-sofy-czyli-wyjasniamy-roznice,7,1989.html . Dla ładnego designu wybiera się sofa, a jeśli chcemy z funkcją spania to wtedy kanapa
ODPOWIEDZ