Sofa czy kanapa?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: designerka »

Ja jestem za narożnikiem. Ta kanapa-sofa to dla mnie jedno i to samo. Za małe, choć do niewielkich wnętrz się rzecz jasna sprawdzi.
Pan Strach
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: bajaola »

Moim zdaniem też narożnik, zresztą sama niedawno kupiłam w Meble Hot piękny i nowoczesny w dodatku z funkcja spania. Dla mnie to bez wątpienia bardziej praktyczny mebel, w dodatku miałam możliwość wyboru prawo lewo, a że to producent to jeszcze taniej zapłaciłam.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Martis04 »

A to już zależy kto co lubi. Mi np. w oko wpadły te antyki: antiquebeautyeu/kategoria/meble/kanapy-sofy/ Sofy są naprawdę bardzo ładne, najbardziej mi się podoba ta w łososiowym kolorze.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Kobite »

Moim zdaniem bardzo dużo zależy od ogólnej koncepcji wystroju wnętrza, chociaż w większosci przypadków i jedno i drugie będzie pasować. Nie wiem czy ktoś jest z Wrocławia i kojarzy galerie wnętrz, ale jeśli nie to warto tam odwiedzić salon design expo bardzo oryginalne meble, szczególnie właśnie kanapy mi się spodobały. No i nie bać się kupić czegoś innego niż jakiś założony trend.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: siedemosiemdwa »

Mi się podobają szare, proste kanapy. Ale hitem są dla mnie sofy ze schowkiem na kota. Widzieliście takie?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: designerka »

Sofa ze schowkiem na kota? Nie widziałam... Ja uważam, że co jak co, ale najważniejsze jest, by sofę lub kanapę dopasować do przestrzeni, jaką się dysponuje. Nie może zdominować pomieszczenia. Zwłaszcza w małych mieszkaniach, jak kawalerki, idealne są kanapy. Przeczytajcie sobie tutaj: tekstowy.net/kanapy-dla-malych-powierzchni-kawalerek-jak-dobrac jak dobrać sofę do małego lokum.
Młynarczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 01, 2015 10:06 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Młynarczyk »

Sofa, ale tylko z funkcja spania. ;) Według mnie to najlepsze rozwiązanie, np kiedy mamy gości lub chcemy się zdrzemnąć po pracy.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: siedemosiemdwa »

Tylko fotele nie do końca są praktyczne. Na pewno nie sprawdzą się z małym mieszkaniu, gdzie po prostu nie ma na nie miejsca.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: niewazne »

Myślę,że wybór kanapy do salonu zależy od kilku czynników,w tym oczywiście budżet jaki posiadamy na ten cel oraz nasz własny,indywidualny styl. Warto szukać w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych,tam mamy szeroki wybór My zamawialiśmy kanapę tutaj:
meblearkadiuspl/kanapy-narozne/

Narożną bo akurat mielismy miejsce w salonie.

Nie polecam sofy nierozkładanej no chyba, ze stać Was na dodatkowy pokój gościnny. Rozkładany większy narożnik jest wygodniejszy, szczególnie podczas organizacji imprezy czy jeśli ktoś do nas przyjedzie ( mozemy go przenocować).
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: enigmaa »

Dla mnie hitem są sofy modułowe, takie jak ta edinos.pl/patchworkowa-sofa-demri-4d
No i dodatkowo te patchworkowe obicie. To sofa dla tych co lubią nowoczesne, przestrzenne wnętrza.
Można ją aranżować według własnego pomysłu, przestawiać, ustawiać i "kombinować" z poduszkami. Mebel wymarzony dla tych co jak, jak lubią ciągle coś zmieniać.
ODPOWIEDZ