Kominek czy piec kaflowy?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Kawowa »

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze, jeśli szukamy pomysłu na dogrzanie naszego domu jesienią i wiosną?
Lepiej wybrać nowoczesny piec kaflowy czy też postawić na tradycyjny kominek?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Anita12 »

Ja wybrałabym piec kaflowy, ale taki, który można właściwie kupić gotowy w całości w markecie budowlanym :)
Rozumiem jednak ludzi, których pociągają kominki, jednak wtedy roboty jest trochę więcej i trzeba zatroszczyć się o dobrej jakości materiały budowlane.
Warto wybrać wtedy te, które pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów, np. http://www.vitcas.pl/wysokotemperaturowe-kleje żeby mieć pewność, że są solidne i bezpieczne.
Gosiaczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 25, 2014 1:33 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Gosiaczek »

myślę, że dużo lepszym sposobem będzie właśnie kominek. Jakoś nie wyobrażam sobie, by nie siedzieć sobie zimą przy kominku i patrzeć na trzaskający ogień :)
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: annna »

A może poszukaj piecyka kaminkowego?
Mam taki od 10 lat i chyba lepiej grzeje od kominka, a też ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Brodacz876 »

annna pisze:A może poszukaj piecyka kaminkowego?
Mam taki od 10 lat i chyba lepiej grzeje od kominka, a też ładnie wygląda.
Mój popsuł się po 6 latach ;)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: designerka »

Ale jak to piec kaflowy? Taki jak w starych kamienicach? Moim zdaniem jeśli mamy centralne ogrzewanie i marzniemy przed sezonem grzewczym to najlepsze są grzejniki elektyryczne (wersja dla mieszkania). Jeśli mamy w domu swoje własne niezależne ogrzewanie, to przecież możemy grzać kiedy nam się to podoba. Kominek dobrze wygląda, cudownie się siedzi i patrzy na płomienie jednak nie ogrzeje nam domu.
magnacharta
Zaglądacz forumowy
Posty: 17
Rejestracja: śr sie 20, 2014 8:36 am

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: magnacharta »

Kominek przereklamowana sprawa, jak wyżej. Ogrzewanie musi być dopasowane do metrażu, bo za tym idzie jego funkcjonalność.
kominki-na-piatke
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 23, 2014 9:05 am
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: kominki-na-piatke »

Będę twardo stał na stanowisku ;) że absolutnie nie przereklamowana.
A na poważnie - wszystko zależy od potrzeb, od tego co chcemy ogrzewać. Jeśli jest to tylko jedno pomieszczenie - piecyk wolnostojący albo kaflowy może okazać się super sprawą. Ale pytanie dotyczyło dogrzewania całego domu - w takiej sytuacji, jeśli trzeba dogrzać kilka pomieszczeń na pewno kominek - i najlepiej razem z odpowiednią instalacją.
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2014 5:54 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
spruce
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:04 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: spruce »

Kominek super sprawa, ja na dodatek mam z płaszczem wodnym, więc również ogrzewam sobie podłogi i kaloryfery. A wieczorem fajnie tak patrzeć jak drewno się pali w kominku :)
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: yettie »

Zarówno piece kaflowe jak i kominki są świetne. Jeśli chcesz dogrzewać mieszkanie to piec kaflowy jest lepszym rozwiązaniem. I jedno i drugie można zakupić np. tu <złamanie regulaminu - spam>
ODPOWIEDZ