Jak urządzaliście pokoje nastolatkom?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Aleksa
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 11, 2015 9:22 am

Re: Jak urządzaliście pokoje nastolatkom?

Post autor: Aleksa »

Ja przeglądałam wiele aranżacji jak i pojedynczych mebli i wybrałam meble w sklepie internetowym Meblowy24.pl znalezione na meblowy24pl.wix.com/meblowy24. Młodemu się podobają, a ja nie wydałam na to fortuny :)
Pan Strach
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak urządzaliście pokoje nastolatkom?

Post autor: kapitalna »

Ja będę niedługo urządzać pokój dla nastoletniego syna, a co za tym idzie musi być MODNIE :) Przeglądam sobie najnowsze trendy, wychodzi na to , że teraz dominuje drewno i żywe kolory :poznan.wyborczapl/poznan/1,94245,19660950,design-we-wnetrzu-podazajac-za-trendami-2016-roku.html . Zatem ciężko nie będzie mi się dostosować do aktualnej mody, lubię taki styl :)
Kalis
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 29, 2016 1:55 pm

Re: Jak urządzaliście pokoje nastolatkom?

Post autor: Kalis »

Warto też spytać mieszkańca tego pokoju czy podoba mu się taki styl :P bo może będzie mu lub jej trochę inny styl
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jak urządzaliście pokoje nastolatkom?

Post autor: Majeczkaa »

Pewnie, że warto, ale raczej mało który nastolatek zna się na aranżacji wnętrz :) Ja podczas urządzania pokoju mojej córki brałam pod uwagę jej zdanie, ale nie tylko ono się dla mnie liczyło. Zależało mi na tym, żeby moja córka miała fajny, przytulny, ale przede wszystkim praktyczny pokój, w którym będzie jej się wygodnie odrabiało lekcje, rozmawiało z przyjaciółkami, które do niej przychodzą, a także spało. Moja córka nie ma małego pokoju, bo ma on prawie 18m2 , ale chciałam w nim zmieścić zarówno łóżko jak i kanapę, a do tego jeszcze kilka innych i w pewnym momencie zaczęłam mieć problemy z jego urządzeniem. Wtedy pomógł mi bardzo ten artykuł duluxpl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/jak-urzadzic-pokoj-dla-dziewczynki , z którego dowiedziałam się nie tylko jaką farbę powinnam wybrać, ale także na jaki kolor powinnam się zdecydować . Zdecydowałam się na kolor różowy, bo dowiedziałam się, że łagodzi złe nastroje, które moja córka miała dość często. W pokoju oprócz wspomnianego łózka i kanapy znajduje się także spora szafa, biurko i komoda. Wszystko tworzy spójną całość i moja córka bardzo lubi swój pokój.
sczarnecka
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 20, 2016 1:24 pm

Re: Jak urządzaliście pokoje nastolatkom?

Post autor: sczarnecka »

Moim zdaniem jednym z najlepszych rozwiązań na urządzenie pokoju nastolatkom jest styl loftowy. Jest teraz coraz bardziej popularny, charakteryzuje się prostotą i minimalistycznymi dekoracjami, ale nadaje wnętrzu niebanalny charakter. Ceglane surowe ściany, industrialne meble z metalu lub drewna, elementy ze szkła, drewna i betonu, lampy fabryczne, metalowe dodatki – to wszystko jest typowe we wnętrzach tego stylu. Ale pomimo swojego minimalizmu loft pozostawia bardzo wiele miejsca na indywidualizm i skomponowanie z innymi stylami, dlatego warto zobaczyć jakieś przykłady ciekawych aranżacji.
Życzę powodzenia! :)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jak urządzaliście pokoje nastolatkom?

Post autor: kalioppe »

A jakie łóżka umieściliście w pokojach dzieci? Podrzucicie jakieś fajne pomysły?
Póki co chodziłam trochę po sklepach, ale nic mi się nie spodobało.
W necie jest trochę lepiej. Tu dla przykładu można już coć wybrać: meblezagroszepl/lozka-mlodziezowe,512.html . O czym pamiętać, kupując takie łóżko? WYbierać takie, które podoba sie teraz, czy nieco bardziej dorosłe już na wyrost?
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak urządzaliście pokoje nastolatkom?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja uważam, że nastolatkowie też powinni uczestniczyć w urządzaniu pokoju. W końcu to oni będą go zamieszkiwać.
ODPOWIEDZ