Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: boom99 »

Interesują mnie jakieś niebanalne, ciekawe pomysły (może zdjęcia?, video?),
które podpowiedzą w jaki sposób urządzić wielki salon i przy tym wysoki - w takim
wyjątkowo loftowym stylu.

Ktoś, coś?
Będe wdzieczna
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: Anita12 »

Ostatnio widziałam fajne poduszki, które przypominały worki, w których przewożono kawę i inne produkty - takie naturalne plecione. Myślę, że takie dodatki świetnie sprawdzają się w takich loftowych klimatach.
Tu możesz znaleźć kilka podobnych modeli: http://lotari.pl/produkty/poduszki.html
Jeśli nic ci się nie spodoba, możesz zlecić wykonanie nadruku, który sama wybierzesz. Fajnie wygląda też ten model:
Obrazek
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: kalioppe »

Sporo jest opcji, zależy jaki konkretnie efekt chcesz uzyskać.
Ja zaczęłabym na pewno od doboru mebli. Powinny być dość ciężkie, masywne. Tu: http://www.brw.com.pl/komody/ widziałam na przyklad takie komody.
Generalnie, powinnaś raczej zrezygnować z bibelotów. Dekoracje powinny być starannie przemyślane i na pewno nie powinno ich być zbyt dużo.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: Dorota40 »

boom99 pisze:w jaki sposób urządzić wielki salon i przy tym wysoki - w takim
wyjątkowo loftowym stylu.
Jesli pomieszczenie jest wysokie to możesz wykorzystać pomysły, które znajdziesz na archiwebie: to taka strona, która łączy jakby aktualności z branży wnętrz i projektów, oraz firmy, które dają tam różne wizualizacje takich wnętrz, np.
:arrow: http://archiweb.pl/aktualnosci/plajer-f ... mitte-548/
Załączniki
wwww.png
wwww.png (111.49 KiB) Przejrzano 10822 razy
bbbb.png
bbbb.png (130.55 KiB) Przejrzano 10822 razy
marcelina12
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 24, 2016 10:53 am

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: marcelina12 »

Jak dla mnie super wygląda minimalistyczne oświetlenie dekoracyjne. Widziałam takie np tutaj <spam sio>. Mi chyba najbardziej podobałyby się do takiego loftu lampy betonowe. Podobają wam się takie?
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: Majeczkaa »

Chciałabym dokupić trochę lamp do swojego salonu, który jest ogromny, bo ma aż 50m2 i jest urządzony w stylu loft. Mam w nim dwie ogromne lampy, ale jest w nim trochę zbyt ciemno i coraz bardziej mi to przeszkadza. Myślałam o zmontowaniu kilku plafonów, bo widziałam tego typu rozwiązanie na jednym z blogów o aranżacji wnętrz i bardzo mi się spodobało. Przeglądałam juz oferty różnych sklepów i najbardziej przekonuje mnie ta http://sferalumina.pl/oswietlenie/plafon.html . Jak myślicie ile i jakie powinnam zamówić? W jakiej odległości od siebie powinnam je zamontować, żeby dobrze wyglądały?
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: asieczek »

Jeśli masz tylko na tyle przestrzeni to tylko pozazdrościć :) Ja uwielbiam styl loftowy, sama nie miałam szansy zrealizować tego pomysłu u siebie bo kupiliśmy mieszkanie w Krakowie bardziej w stylu małej krakowskiej kamieniczki, więc u mnie króluje drewno prawdziwe, ciężkie ramy obrazów krakowskich i starocie na ścianach ;) Ale gdybym tylko miała taki loft do urządzenia to poszłabym w zupełnie inną stronę, bardzo mi się np podobają rzeczy z Ipsum Industrial, ostatnio widziałam ich na homebooku i strasznie przypadli mi do gustu. Mają w swojej ofercie tylko rzeczy robione na zamówienie pod klienta. Bardzo fajnie to wygląda no i później ma się tą satysfakcję, że tylko ty masz taką rzecz :)
Młodociany
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 09, 2016 1:44 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: Młodociany »

warto zacząć od podstaw, bo o charakterze loftu w duzej mierze decyduja sciany. zacznijmy, więc, od wybrania odpowiedniej cegły. polecam vandersanden. mają ogromną ofertę różnych cegieł w ciekawych kolorach. z pewnoscia kazdy znajdzie coś dla siebie. potem warto zastanowić się nad podłogą, ale tu nic nie polecę, ponieważ sam jestem na etapie poszukiwań. a dopiero potem można pomyśleć o dodatkach, oświetleniu czy sprzętach.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: siedemosiemdwa »

Te aranżacje ze zdjęcia wyglądają świetnie. Tylko nie wiem czy sama odnalazłabym się w takim wnętrzu.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: Anita12 »

Wydaje mi się, że takie wnętrza mają ten plus, że dużo rzeczy do nich pasuje.
Nawet na oko przypadkowy mebel będzie się dobrze komponował.
Ale też trzeba mieć trochę wyczucia, dlatego jeśli nie jest się pewnym, lepiej poszukać profesjonalisty, który się tym zajmie.
Tutaj https://www.deconova.pl/ na przykład można sobie zobaczyć nowoczesne wnętrza tworzone przez projektantów.
Wbrew pozorom ich pomoc wcale nie musi być bardzo kosztowna.
ODPOWIEDZ