Jakie kafelki?

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Jakie kafelki?

Post autor: Dorota40 »

Jakie kafelki do małej łazienki?
Coś konkretne polecacie dzisiaj - chciałabym żeby było możliwie modnie.
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jakie kafelki?

Post autor: kalioppe »

Do małej łazienki - tylko jasne kolory. Do tego duże lustro, które optycznie powiększy pomieszczenie. A żeby uniknąć nudy, na jednej ścianie można położyć mozaikowe kafelki, które teraz są bardzo modne.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Jakie kafelki?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Popieram, im jaśniejsze kolory tym optycznie większe wnętrze. Szczególnie ciekawy efekt dają lustra na przeciw siebie, ale to rozwiązanie bardziej do miejsc publicznych.
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
Awatar użytkownika
Forek25
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 13, 2012 1:17 pm

Re: Jakie kafelki?

Post autor: Forek25 »

Też polecam jasne kafelki, optycznie powiększają przestrzeń.

Dobrze jest też zamontować jakieś fajne oświetlenie LED lub jakieś kinkiety na ścianę.

Wybierałbym małe kafelki zamiast takich dużych, bo łatwiej je przyciąć dla potrzeb jakiś krzywizn czy zakamarków. Rzadko się zdarza, aby łazienka była idealnym kwadratem czy prostokątem.
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Re: Jakie kafelki?

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Chyba że ma się wielką łazienkę..
wtedy można tez poszaleć z ciemniejszymi kolorami i sprawić, że aranżacje łazienki będą ciekawsze.
No ale to zależy wyłącznie od gabarytów wnętrza. W małym faktycznie ładniej się sprawdzają jasne kafle.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Jakie kafelki?

Post autor: katarynka »

a może matowe kafelki one teraz robia furorę np. wśród moich znajomych, z resztą nie bez powodu, bo bardzo fajnie to wygląda, niezwykle efektownie, co do kolorystyki to oczywiście jasne kolory małą przestrzeń będą w stanie powiększyć i duże lustro, które z resztą jest bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu ;)
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Jakie kafelki?

Post autor: Aleksandra »

Do małej łazienki faktycznie tylko jasne kafelki - no chyba, że komuś nie przeszkadza wrażenie zacieśnionej przestrzeni, bo i tak może być i wtedy nie ma problemu, można sobie czarne kafle strzelić.
Ale osobiście to bym nie ryzykowała...
Fajna jasna ceramika łazienkowa jest np do pooglądania w sklepie dekori (tu zostawiam adres z informacjami), no ale sklep to już mały pikuś - najważniejsze, żeby znaleźć NAJlepsze łazienki.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Jakie kafelki?

Post autor: katarynka »

na pewno są tacy, którzy to lubią :D mój kuzyn ma mała łazienkę, a zrobił sobie są całą na czarno, wchodzisz i już robi Ci się ciasno taki po prostu psychiczny jakiś odbiór, jakby się zmniejszyła nagle ilość metrów kwadratowych :D
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jakie kafelki?

Post autor: kangurka »

Ja też mam małą łazienką i zrobiłam ją w bieli z dodatkiem czerni. Do tego dobrałam fioletowe dodatki. Wygląda to całkiem ładnie. Zamontowałam sobie również dosyć duże lustro, żeby mi optycznie powiększyło pomieszczenie.
lidka
Świeżak na forum
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 23, 2013 1:46 am

Re: Jakie kafelki?

Post autor: lidka »

katarynka pisze:na pewno są tacy, którzy to lubią :D mój kuzyn ma mała łazienkę, a zrobił sobie są całą na czarno, wchodzisz i już robi Ci się ciasno taki po prostu psychiczny jakiś odbiór, jakby się zmniejszyła nagle ilość metrów kwadratowych :D

Hmm, nie wiem, ja nie odnoszę takiego wrażenia. Moja mama ma małą łazienkę z kafelkami czarno-zielonymi i jakoś zawsze bardzo mi się one podobały. Chociaż to pewnie zależy nie tylko od metrażu i kafelek, ale też od innych elementów aranżacji.
ODPOWIEDZ