Małe łazienki-jak urządzić?

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: kalioppe »

Macie jakieś wskazówki, co do tego, jak urządzać małe łazienki? Siostra wybudowała dom i jedna z łazienek jest taka maleńka, że nie mamy na nią zupełnie żadnego pomysłu.
Pan Strach
bartek87
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 11, 2013 9:59 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: bartek87 »

My też mamy bardzo małą (mieszkanie wynajmowane) i jest z tym prawdziwa tragedia. Na razie wszystkie kosmetyki dziewczyny stoją na pralce (wynajęliśmy dopiero na początku miesiąca), ale przed wirowaniem trzeba ściągać, więc na dłuższa metę tak się nie da. Problem w tym, ze na ścianie z jednej strony są rury, z drugiej strony jest lustro, jest spora suszarka ścienna na ubrania, no i... nawet na półkę nie ma zbytnio miejsca. Chyba, że malutką, która kosmetyków nie pomieści. Rozmyślamy wysoką, wąską szafkę stojącą, taką narożną. Niezbyt pasuje do reszty wystroju, no ale daje więcej opcji przechowywania...
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Do małych łazienek najlepsze są małe zestawy mebli. Polecam obejrzeć te dostępne u nas!
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: siedemosiemdwa »

W małej łazience na pewno sprawdzi się taka malutka umywalka - rodzice mają taką w toalecie i się sprawdza. Oprócz tego jeśli ma tam być jakaś szafka, to tylko wisząca, albo pod umywalką, żeby nie zajmowała dodatkowej powierzchni na podłodze. No i jeśli zmieści się wanna, to lepiej wstawić wannę, a na niej zrobić nadstawkę na prysznic :) Wszystko w jasnych kolorach, żeby dodatkowo nie pomniejszyć optycznie i tak małej już łazienki.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: kangurka »

Ja mam dosyć małą łazienkę i starałam się nie przesadzać za bardzo z meblami. Mam w niej jedynie szafkę pod umywalką. Poza tym zrobiłam ją w jasnych barwach i postawiłam na dosyć duże lustro, które ją optycznie powiększa.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Im większe lustro w małej łazience tym lepiej :)

Co do mebli to na prawdę wiele ich nie potrzeba. Moje wymagania to tylko szafka pod zlewem i półka pod lustrem, bądź ukryta za nim.
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
bartek87
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 11, 2013 9:59 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: bartek87 »

siedemosiemdwa pisze:W małej łazience na pewno sprawdzi się taka malutka umywalka - rodzice mają taką w toalecie i się sprawdza. Oprócz tego jeśli ma tam być jakaś szafka, to tylko wisząca, albo pod umywalką, żeby nie zajmowała dodatkowej powierzchni na podłodze. No i jeśli zmieści się wanna, to lepiej wstawić wannę, a na niej zrobić nadstawkę na prysznic :) Wszystko w jasnych kolorach, żeby dodatkowo nie pomniejszyć optycznie i tak małej już łazienki.

Umywalka jest malutka, zaraz obok niej jest toaleta, obok pralka. Naprzeciwko mała wanna (dobija mnie, bo się w ogóle nie mieszczę, wolałbym prysznic). Nad wanną wmontowane już przez właścicieli wieszaki na ręczniki, których odmontować chyba się nie da (swoją drogą, te wieszaki zajmują 3xwięcej miejsca, niż gdyby się ręczniki powiesiło na zwykłych wieszaczkach "wystających ze ściany"). Nad pralką rury. I koniec łazienki. No, nad umywalką lustro, małe. Nie mam pojęcia, co tam zrobić. Między wc a pralką jest taki jakiś pasek wolny i tam chciałem dać narożną szafkę. Trochę trudno jest mi to opisać, ale w każdym razie, pomysłów brak, a miejsca brak tym bardziej i już powoli staje się to denerwujące. Będzie trzeba porozmawiać z właścicielami, ile pozwolą zmienić, ale najpierw chciałem mieć sensowny plan tych zmian.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: siedemosiemdwa »

No to jeszcze pozostaje skorzystać z opcji, jaką zastosowali bohaterowie w filmie "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki" ;)) A tak poważnie - nie da się przeinstalować pralki do kuchni? W tedy z pewnością w łazience zrobiłoby się nieco więcej miejsca :) My zastosowaliśmy właśnie takie rozwiązanie.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: enigmaa »

W małych łazienkach sprawdzają się wanny prostokątne.
Przetestowałam to w swojej łazience, dodatkowo mam parawan ze szkła i w razie potrzeby z wanny robi się miejsce na prysznic.
Za wyborem wanny prostokątnej przemawiają takie rzeczy jej tradycyjny kształt, możliwość zamontowania parawanu na-wannowego. Dobrym pomysłem jest zabudowa wanny i wykorzystanie miejsca pod wanną.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: niewazne »

Dlatego też w małych łazienkach moim zdaniem zupełnie nie sprawdzają się ciemne kolory.. Sprawiają,że optycznie pomieszczenie wygląda na o wiele mniejsze niż jest w rzeczywistości. Sam mam bardzo małą łazienkę i toaletę ( jak zresztą 90% osób mieszkających w blokach w Polsce). I nie wyobrażam sobie w niej czarnych płytek.Widziałem juz takie aranżacje i nie wygladało to praktycznie nigdy dobrze. Było ciemno, ponuro oraz ciasno.

Myślę,ze mogłaby się tutaj sprawdzić dobrze seria płytek All in White od firmy Tubądzin:
https://www.tubadzin.pl/collection/495

Płytki są eleganckie i nowoczesne
ODPOWIEDZ