Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
krawczyk
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 22, 2013 11:59 am

Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: krawczyk »

Co pewien czas robimy porządki w łazience, bo są miejsca i zakamarki, których nie myjemy na co dzień. Takie elementy jak płytki na ścianach, elementy oświetlenia, kąciki i zakamarki wymagają dokładnego wyszorowania raz na jakiś czas. Może można już na etapie aranżacji łazienki wyeliminować problemowe do sprzątania miejsca?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Mokana
Zaglądacz forumowy
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 12:14 am

Re: Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: Mokana »

Mi firma, która robiła łazienkę doradziła, żeby fugi pomalować jakimś specjalnym przezroczystym specyfikiem. Dzięki temu podobno miałam uniknąć ich brudzenia. Na razie się to sprawdza, jednak nazwy dokładnej nie pamiętam.
todayistonight
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 04, 2013 3:25 pm

Re: Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: todayistonight »

Poczytaj o powłoce Maxi Clean, która jest dostępna do ceramiki z najpopularniejszych serii Roca (można ją dodatkowo dokupić). Wyczyszczenie np. WC wymaga wtedy tylko użycia wilgotnej sciereczki. Mogę potwierdzić, że jest skuteczna :))
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: katarynka »

Ciekawe rozwiązanie. Poczytam coś na ten temat, ponieważ nigdy nie przepadałam za czyszczeniem ubikacji.
malinova
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 21, 2014 3:48 pm

Re: Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: malinova »

Właśnie czeka mnie gruntowne czyszczenie lazienki w nowo wynajetym mieszkaniu, to chyba najgosza rzecz w wynajmowaniu mieszkania tym bardziej, że łązienka swoje lata ma. Niby nie jest zapuszczona, mimo wszystko zawsze brzydze sie lazienek 'po kimś'. Mam niestety problem innej maści zauwazyłam, że w umywalce leci trochę żółta woda, mysliscie ze da się z tym coś zrobić? Czy to kwestia rur i tak juz bedzie? Jakies filtry na kran? HElp!
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Re: Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: Mikowicz »

ja zwykle czyszczę octem i wodą - wprawdzie smród potem straszny, ale zarazki i inne takie są wybite dokumetnie
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: Kobite »

Tak naprawdę im mniej detali tym łatwiej łazienkę doczyścić. Materiał z jakich mamy wykonane poszczególne elementy też robi swoje. Znajoma jakiś czas temu zamówiła do łazienki w Pamir blat do łazienki wykonany z marmuru w efekcie nie tylko jeśli chodzi o design, ale również o sprzątanie dużo zyskała, bo taki jednolity blat jest banalny w czyszczeniu w zasadzie szmatka namoczona w wodzie wystarczy, żeby było czysto. I myślę, że taki możliwy minimalizm to najlepsza droga, żeby uzyskać pożądany efekt.
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: Thea33 »

Ja z kolei często nocuję w hotelach i zawsze zastanawiam się, na jaką łazienkę i w jakim stanie trafię. Zdarzało się, ze nie było fajnie. Od pewnego czasu jednak korzystam z wyszukiwarki: hotelepl , gdzie mogę od razu zobaczyć, jaki jest standard hotelu, no i oczywiście stan łazienki. Dzięki temu uniknęłam chyba wielu niespodzianek :)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: siedemosiemdwa »

Łazienki w hotelach to niestety temat na zupełnie nowy wątek :|. A co do czyszczenia - czasami korzystam z porad zamieszczanych na stronie perfekcyjnej pani domu - samego programu nie oglądam, ale jej porady są naprawdę przydatne.
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: Czysta łazienka praktyczne wskazówki?

Post autor: adik356 »

Moim zdaniem taka łazienka może być czysta jeżeli będziemy mieć specjalne preparaty do sprzątania. Warto zerknąć na; leifheitskleppl . Mają tam ekstra propozycje.
ODPOWIEDZ