Łazienkowy minimalizm

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Monaki
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 09, 2013 11:16 am

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: Monaki »

Bardzo lubię łazienki z "charakterem". Minimalizm jest ok, ale lubię jak wnętrze ma jakąś dominantę, żeby nie było nijako. Z rozwiązań, które ostatnio wpadły mi w oko, to taką funkcję pełnią dekory szklane. To takie fototapety na szkle, które najczęściej umieszcza się nad wanną. :) Bardzo fajnie ożywiają łazienkę.
Pan Strach
nadia
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 02, 2013 8:38 am

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: nadia »

Moja łazienka musi być funkcjonalna. Wszystko co potrzebne, nic zbędnego. Moim zdaniem łazienki powinny być urządzane w sposób minimalistyczny. Po co zagracać to pomieszczenie?
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Podziwiam wszystkich, którym udaje zachować się minimalizm w łazience. U mnie nawet po schowaniu wszystkich kosmetyków do szuflad i szafek za dwa dni jest dalej to samo. Lubie je mieć pod ręką, zwłaszcza rano, kiedy się spieszę. Jeśli dodatkowo wziąć pod uwagę, że z tej łazienki korzysta kilka innych osób sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, a zachowanie minimalizmu graniczy z cudem. Jak Wy sobie z tym radzicie? Macie na to jakieś sposoby? :)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: kalioppe »

Minimalizm w łazience to dobry pomysł.
Sama postawiłam na delikatne kolory ziemi. Płytki mam trochę podobne do tych: twojelazienki.pl/ceramstic/trevia/. Ale szczerze mówiąc, w miarę użytkowania łazienki ten minimalizm się zacierał. NIe umiem odmówić sobie kupna kolejnej mydelniczki, czy świeczek i co chwila dochodzą do tej mojej nieszczęsnej łazienki jakieś nowe dekoracje.
todayistonight
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 04, 2013 3:25 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: todayistonight »

Ja też w mojej łazience poszłam w minimalizm. Staram się, żeby właściwie wszystko było schowane, tam gdzie było to możliwe postawiłam nawet na rozwiązania podtynkowe, żeby i w ten sposób dodatkowo nie zaśmiecać pomieszczenia. To jedno z moich ulubionych miejsc w mieszkaniu, dlatego chciałam, żeby wszystko było naprawdę dopięte na ostatni guzik. Miałam trochę obaw związanych np. z zestawem podtynkowym wc, ale ze względu na odpowiadający mi design i długą gwarancję postawiłam na ten zestaw Roca.
Jeśli chodzi o przedmioty pozostające na wierzchu, mam tylko jeden prosty, metalowy komplet "naczyń" łazienkowych, poza tym wiszą tylko ręczniki.
malinova
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 21, 2014 3:48 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: malinova »

Zazwyczaj bardzo podoba mi się minimalizm ale gryzie się on z moim charakterem balaganiarza Natomiast łazienka jest do tego idealna bo dodatkowo ułatwia proces sprzątania. :) Lubię gdy łazienka jest czysta a naprawdę czysto wygląda gdy nie jest zagracona :)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: designerka »

U mnie w łazience też jest minimalistycznie. Nie robię bałaganu, bo zwyczajnie nie mam gdzie kłaść kosmetyków. Mam tylko wiszącą szafkę, która jest zamykana. Na umywalce nie ma miejsca, bo stoi dozownik z mydłem i kubek ze szczoteczkami, pralki nie mam, a kosz na pranie otwiera się rzecz jasna od góry. Siłą rzeczy wszystko jest schowane w szafce. ;-)
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: katarynka »

Też staram się utrzymywać porządek w łazniece szczególnie, że nie należy ona do największych. Co do samej aranżacji i ustawień wyposażenia wspomagałam się pomysłami na łazienkę które znalazłam w internecie. Pomogły mi one dobrze rozplanować jej wnętrze oraz zakupić niezbędny do niej sprzęt i akcesoria.
malinova
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 21, 2014 3:48 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: malinova »

A co powiecie na taki minimalizm & surowiznę? Z tego co pamiętam to łazienka hotelowa więc można zaszaleć, w domu niestety chyba sprawiałay więcej problmu niż radości ale mi się podoba!
Załączniki
6a1be6a377d5a4fec5d12cebca7b0b29.jpg
6a1be6a377d5a4fec5d12cebca7b0b29.jpg (119.61 KiB) Przejrzano 6295 razy
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: boom99 »

Ciekawie wygląda ta surowa łazienka, chociaż na podłogę to zdecydowanie dałabym jakies pasujące stylistycznie kafle, bo w tej chwili to nie wyobrażam sobie chodzenia po tym boso (brrrr).
Już nawet albo gładka jasna płytka na podłogę, albo coś drewnopdoobnego, bo drewno w sumie dobrze się z cegłą łączy

i jeszcze cos na ta białą ścianę z tyłu i można by ten surowy design trochę ocieplić i ucywilizowac - w końcu w domu dobrze jest, żeby nawet w łazience było "przyjemnie" a nie "chłodno" i to dosłownie.
ODPOWIEDZ