Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: Kawowa »

Jakie są najprostsze sposoby na wydzielenie dwóch pokoi z jednego dużego?
Na kilku forach ludzie polecają takie płyty kartonowo-gipsowe.
Poczytałam trochę na ten temat i sporo informacji znalazłam tutaj http://knauf.pl/aktualnosci
Myślicie, że to faktycznie dobre rozwiązanie?
Wygląda na szybkie i czyste, ale chętnie dowiem się jak to jest w rzeczywistości...
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: Hyorin »

Kiedyś rozdzielało się pokój meblami. Teraz coraz częściej stawia się ścianki działowe. To lepsze rozwiązanie.
kasiaradymno
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 29, 2016 9:48 am
Kontaktowanie:

Re: Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: kasiaradymno »

Witam normalnie postaw ścianki działowe możesz zrobić je nawet z karton gipsu i po sprawie lub przedzielić drzwiami tylko jeden pokój będzie przechodnim
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: siedemosiemdwa »

Najprościej jest to zrobić na stelażu z karton gipsu. Ja tak wydzieliłam salon od sypialni i bardzo dobrze się to sprawdziło.
anaIM
Świeżak na forum
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 05, 2016 10:00 am
Kontaktowanie:

Re: Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: anaIM »

Tylko czy takie cienkie płyty to faktycznie dobre rozwiązanie? Wydaje mi się, że jak już robić remont i go dzielić na użytkowe pokoje, to lepiej zrobić coś trwalszego i wygłuszającego dźwięki. Chyba, że chcesz go przedzielić, żeby np. stworzyć sobie garderobę czy coś takiego. Ja tak zrobiłam w sypialni, ale zamiast ścianek po prostu zastosowałam trik z listwami sufitowymi i do tego ładne zasłony, które oddzielają mi strefę garderobianą od głównej części sypialni.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: siedemosiemdwa »

Oczywiście, że tak! Bez sensu jest stawiać ściany z cegły, która przy takiej grubości i tak nie będzie dużo bardziej stabilna.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: kalioppe »

A ja mam jeszcze techniczne pytanie - jakich narzędzi używacie do mocowania płyt?
Polecicie coś z własnego doświadczenia? Szczególnie zależy mi na doborze odpowiedniej wkrętarki.
Czytałam co nieco tu: http://www.praktycznydom.com.pl/jaka-wk ... ak-wybrac/ . Coś już tam wiem, ale fajnie by było, jakby ktoś, kto miał okazję sam montować takie płyty mógł podpowiedzieć mi coś jeszcze z własnego doświadczenia.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: kapitalna »

Moim zdaniem lepiej zainwestować w szkło. Takie ścianki szklane jak w biurach się stawia. Czysta robota, błyskawicznie można taką ściankę zamontować a są ze specjalnego szkła też o właściwościach akustycznych. Nie będzie między pokojami słychać co się dzieje. Co do wykonawcy to polecam http://esglas.pl/ . Ze szkła są w stanie zrobić wszystko, potrafią odmienić wnętrze każdej firmy. Przy tym do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie, potrafią doradzić. Działają terminowo przede wszystkim, mają fachowe ekipy monterskie. Szklana ściana nie zabierze przestrzeni, jest przecież cienka a wręcz dodaje optycznie objętości. Można zawsze zastosować mleczne szkło jeśli nie chcemy by była przezroczysta.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: siedemosiemdwa »

A wiesz, że jesteśmy w kategorii pokoju dziecięcego? Wydzielenie pokoju ze szkła to raczej średni pomysł...
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Jak wydzielić dwa pokoje z jednego dużego?

Post autor: zaderka »

Dobry pomysł taka ścianka sama nad tym kiedyś myślałam................................... :)
ODPOWIEDZ