Pościel, która nie uczula?

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: Brodacz876 »

annna pisze:Nie wiem czy jest specjalna pościel dla alergików.
Wiem,że można kupic odpowiednie materace dla alergików.
Poza tym najlepsze są produkty naturalne, które rzadko powodują uczulenia.
Drewniane łóżko, bawełniana pościel, wełniany lub bawełniany koc.
Bardzo ładne koce widziałam na http://www.dekoria.pl/koce
Bardzo często zdarza się tak że uczula nas pościel puchowa, wtedy trzeba zmienić ją na pierzową, lub bawełnianą :D :)
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: kangurka »

A czy myślicie, że chorzy na łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry też powinni korzystać z odpowiedniej pościeli, która nie będze podrażniała ich naskórka? Czytałam ostatnio o łuszczycy na drmichaels.com.pl, bo chciałabym trochę pomóc cierpiącej na nią mamie. Póki co zażywa te leki i widać wyraźną poprawę, no ale jest to jednak schorzenie nieuleczalne, z którym będzie musiała walczyć do końca życia.
OlaPe
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:59 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: OlaPe »

Ja muszę kupić taką pościel mojemu dziecku, wydaje mi się, że kaszle wieczorem z powodu pierzy w pościeli.
rewi12
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 20, 2015 12:09 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: rewi12 »

Możliwe jest to, że zamiast uczulenie na pościel to jest to uczulenie na proszek bądź płyn do prania ?
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: martus566 »

Bardzo dobre są materace z włóknem kokosowym ;) Dla alergików również powinny okazać się przydatne ;)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: kangurka »

To bardzo dobry pomysł z tymi włóknami kokosowymi, zwłaszcza na fali eko trendów. Na pewno małemu alergikowi nic nie będzie w takiej pościeli.
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: adik356 »

Zerknij sobie na pościel tutaj: https://www.tinystar.pl/POSCIEL/61 . Wydaje mi się, że to nie pościel uczula tylko płyn lub proszek. Jak przepierzesz w płynie hipoalergicznym to na pewno nie będzie uczulała
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: siedemosiemdwa »

Najlepsza jest chyba bawełniana pościel. Ja zawsze taką kupuję i nie mam problemów z alergią.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: AlaKawa »

Faktycznie bawełna ale taka 100-procentowa bardzo rzadko uczula. Przy czym myślę sobie, że warto sprawdzić też, jaki wkład znajduje się w poduszkach, jak i kołdrze. Wiele osób źle reaguje na pierze, dlatego w tym przypadku lepiej postawić na jakieś syntetyki. Można także sięgnąć po taki środek do prania pościeli jak płyn Allergoff. Stosuje się go przed właściwym praniem, namaczając w nim pościel bądź odzież. Następnie wrzucamy całość do pralki. Jeżeli towarzyszy nam uczulenie na kurz, bądź roztocza, środek ten poradzi sobie z nimi bardzo skutecznie.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: Kobite »

Wcale nie trzeba kupować jakiś dziwnych produktów - allergochroniących - wystarczy poszukać wysokogatunkowej bawełny i to powinno w zupełności wystarczyć i ograniczyć wszelkie potencjalne alergie. Tutaj możecie zobaczyć o co mi chodzi na przykładzie pościeli dla dzieci - https://zaira.pl/pl/c/Posciel-dla-dzieci/9 pamiętajcie też, że oprócz bawełny bardzo dobry dla alergików jest bambus i na tym bym się skupił podczas poszukiwania.
ODPOWIEDZ