Pościel, która nie uczula?

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Pościel, która nie uczula?

Post autor: Dorota40 »

W jakich sklepach dostanę pościel dziecięcą, która nie uczula malucha?
Nasze młode ma niestety jakies skórne problemy i dermatolog (dobry zresztą) podpowiedział, żeby wymienić nie tylko proszek do prania, ale i na wszelki wypadek posciel - bo może to uczulenie na tkaninę.

Jak macie adresy sklepów, które mają w sprzedaży taką pościel dla alergików, to proszę o dane, porównam sobie ceny...
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: katarynka »

powiem szczerze, ze nie słyszałam jeszcze o tym, żeby była jakaś specjalna pościel dla alergików, ale tak na ludzki rozum to chyba najmniej inwazyjne będą naturalne tkaniny, może wystarczy jeśli kupić pościel 100% bawełna ;)
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: Aleksandra »

katarynka pisze:powiem szczerze, ze nie słyszałam jeszcze o tym, żeby była jakaś specjalna pościel dla alergików, ale tak na ludzki rozum to chyba najmniej inwazyjne będą naturalne tkaniny, może wystarczy jeśli kupić pościel 100% bawełna ;)
Chyba że sie ma uczulenie na bawełnę hihihi, też może się zdarzyć:) Wtedy to już pech total
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: boom99 »

oczywiście, że jest pościel specjalna dla alergików - bez syntetyków itd, no i oczywiście na kołdry też antyalergiczne
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: Pumpilka »

Co do tej nieuczulającej pościeli czy kołder, to na oznaczeniach produktów czy w opisach w sklepie internetowym (jak ktos kupuje przez sieć) zawsze jest napisane czy kołdra jest antyalergiczna, czy nie ma syntetyków i czy ma bardzo wazny certyfikat OEKO-TEX 100.

Przykład: http://hippo-sklep.pl/koldra_antyalergi ... erban.html
w opisie:
..z włókiem Hollofil Alerban charakteryzujących się przeciwdziałaniu rozwoju roztoczy stanowi i... odpowiednią temperaturą w trakcie snu z rewelacyjnymi właściwościami antyalergicznymi.
. + wspomniany wyżej certyfikat OEKO-TEX 100 i info, że to 100% bawełna.

I do tego poszewki też można dokupić bawełniane, bez syntetyków, i "włala".
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: kalioppe »

Obejrzyj sobie jeszcze te: http://www.dekoracje.brw.com.pl/tekstyl ... -poscieli/.
Fajne wzory, ceny dość przystępne.
Wykonane z naturalnych materiałów, więc nie powinny uczulać.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: Kobite »

Tylko to nie zawsze jest wina pościeli. Trzeba zrobić testy, żeby się dowiedzieć co wywołuje uczulenie. U mnie była podoba sytuacja okazało się, że mam jakąś alergie nie tyle na pościel, czy na zwierzaki (mamy kota) tylko na powietrze. Lekarz kazał spróbować stosować nawilżacz powietrza i faktycznie pomogło, więc to nie zawsze w tym problem. Jakby ktoś szukał to może sprawdzić sobie w klimamarket.pl bardzo duży wybór kolorów i różnych funkcji więc nie trzeba kupować brzydkiej kanciastej skrzynki jak niektórzy uważają.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: Aleksandra »

Dobry pomysł z tymi testami na alergię:)
Może się okazać, że to wcale nie pościel uczulała.
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: boom99 »

W sumie racja, czasem od razu się zrzuca winę za uczulenie na pościel, a to może być alergia na cos zupełnie innego (choćby proszek), więc przychylam się do testów na alergię:)
A jeśli moge polecić fajne poście dla dzieci,to na stronie sklepu Pościello (link: http://www.posciello.pl/) można dostać 100% bawełniane pościele z licencją, wiec też moim zdaniem dobra rzecz.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Pościel, która nie uczula?

Post autor: annna »

Nie wiem czy jest specjalna pościel dla alergików.
Wiem,że można kupic odpowiednie materace dla alergików.
Poza tym najlepsze są produkty naturalne, które rzadko powodują uczulenia.
Drewniane łóżko, bawełniana pościel, wełniany lub bawełniany koc.
Bardzo ładne koce widziałam na http://www.dekoria.pl/koce
ODPOWIEDZ