Czego lepiej NIE dawać do pokoju dziecka?

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
Awatar użytkownika
Bujana
Świeżak na forum
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 21, 2018 12:22 pm

Czego lepiej NIE dawać do pokoju dziecka?

Post autor: Bujana »

Czego lepiej NIE dawać do pokoju dziecka?
Chodzi mi czysto kwestie bezpieczeństwa ...
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Czego lepiej NIE dawać do pokoju dziecka?

Post autor: katarynka »

Z pewnością nie ryzykowałabym z ostrymi lub niewielkimi przedmiotami. Mogą zagrozić bezpieczeństwu i życiu maluchów.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Czego lepiej NIE dawać do pokoju dziecka?

Post autor: siedemosiemdwa »

To wiadaomo. Generalnie trzeba też unikać mebli, które nie są stabilne, mogą się przewrócić, mają ostre kanty. Lepsze są również frezowane uchwyty.
Ciechanowska
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:43 am

Re: Czego lepiej NIE dawać do pokoju dziecka?

Post autor: Ciechanowska »

To wszystko prawda. Rodzice planując dziecięcy pokój zwykle przewidująco zastanawiają się jak uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw. Jeśli decydują się piętrowe łóżko, to na pewno rozważają jak bezpiecznie dzieci będą wchodziły na górne łóżko. Ja bym jednak bardzo chciała zwrócić uwagę na to, że dzieci należy zabezpieczyć przed pojawieniem się wad rozwojowych. Nie zawsze rodzice są pedagogami, fizjoterapeutami, lekarzami. Dlatego myślę, że powinni zainteresować się problemami wad rozwojowych z fachowe literatury. Ja korzystałam z wiedzy zawartej na portalu wymiany studenckich notatek https://notatek.pl/profilaktyka-wad-row ... nia-ogolne
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Czego lepiej NIE dawać do pokoju dziecka?

Post autor: designerka »

Nic, co może przyczynić się do wypadku. Mowa zarówno o kablach, długich sznurach, jak i nieprzymocowanych do ścian mebli, co nie wiem czemu, jest tak nagminne... Tyle wypadków, a ludzie się nie uczą na błędach...
Violuśka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:46 am

Re: Czego lepiej NIE dawać do pokoju dziecka?

Post autor: Violuśka »

Jesli dziecko nie jest fanem kwiatów , lepiej właśnie kwiaty wynieść z jego pokoju.
ODPOWIEDZ