Balustrady ze stali nierdzewnej

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
nimek
Świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 8:57 am

Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: nimek »

Co myślicie o połączeniu zimnej stali wraz z ciepłym drewnem. Chodzi mi o przykładowo taką balustradę na schodach

Obrazek

Mnie się to wyjątkowo podoba. Przemawia do mnie ten kontrast i jak tylko zbuduje dom to na pewno zamontuje sobie taką balustradę.
Widziałem podobne w wersji malowanej proszkowo ale to zdecydowanie nie to. Czysta stal polerowane i ten połysk. Do tego drewno i dla
wzrokowej nirvany nie trzeba niczego więcej.

Jak oceniacie takie połączenie. Naprawdę jest tak fajnie czy trochę mnie ponosi?
Pan Strach
Magdalena30
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: Magdalena30 »

Ogólnie to nie jest to dla mnie jakaś rewelacja, o wiele lepiej wygląda całe wykończenie z drewna, taka natura lepiej do mnie przemawia.
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: boom99 »

ale to chodzi Ci o coś takiego do pokoju dziecka?
Jesli jest na półpiętrze to w sumie na pewno mocno i bezpiecznie to wygląda
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: Brodacz876 »

Takie schody szybko ulegają zniszczeniu, wiem mam takie same u siebie, cokolwiek na nie spadnie zostawia sporą rysę :) Czy to pies przebiegnie, czy to my w kapciach mocniej szurniemy (mimo osłonek na schody) wszystko się szoruje i rysuje.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: yettie »

My wybraliśmy takie schody <spam- czytamy regulamin>. Firma oferuje naprawdę solidne schody w dobrej cenie. Warto zajrzeć, jeśli poszukujecie schodów do swojego domu.
artystka
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 19, 2013 9:13 am

Re: Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: artystka »

Też nie rozumiem dlaczego taki temat jest w tym dziale... ale mniejsza o to;) Jeśli lubisz takie połączenie to spoko. Możesz jeszcze na tym zaoszczędzić kupując balustrady ze stali nierdzewnej do samodzielnego montażu. Jeśli nigdy samemu nie robiło się takich rzeczy, to można być sceptycznie nastawionym do takiego pomysłu. Ale na prawdę to nie jest trudne. Balustrady są solidne, a dobór potrzebnych elementów producenci ułatwiają np. zamieszczając na stronie konfigurator wszystkich części - przykładem jest strona http://www.kelmet.pl/.
eskatt_balustrady
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 09, 2015 2:38 pm

Re: Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: eskatt_balustrady »

Balustrady z stali nierdzewnej z pochwytem drewnianym jak najbardziej polecam ale tylko w przypadku jeśli masz balustradę wewnątrz domu. Jeśli chodzi o elementy balustrady zalecam aby słupki w całości były wykonane z stali nierdzewnej, gdyż są one najważniejszym elementem balustrady, tworzą jej konstrukcję więc muszą być bardzo stabilne. Pochwyt drewniany w balustradzie może być surowy np. dąb czy buk lub bejcowany na wybrany kolor z palety, aby dopasować go kolorystycznie do swojego wnętrza. W standardzie wykorzystuje się średnicę fi 42,4 mm. Jeśli jednak balustrada jest zewnętrzna zalecałabym wykonać całość z stali nierdzewnej.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: AlaKawa »

Powiem szczerze, że mnie taka wiedza bardzo się przyda. Muszę kupić balustradę, a kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
Mako24
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 1:19 pm
Kontaktowanie:

Re: Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: Mako24 »

A więc tak: uważam, że wygląda to bardzo atrakcyjnie jeśli jest wykonane z dobrej jakości materiałów. Ciekawe ile by kosztowało wykonanie 16 stopni?
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Balustrady ze stali nierdzewnej

Post autor: niewazne »

"Balustrada kuta jest rozwiazaniem nie takim tanim, jednak patrząc się na balustrady drewniane, to moim zdaniem znacznie przewyższa je wygladem. Szczególnie jesli balustradę zamówicie w firmie, która specjalizuje się w metaloplastyce. Balustrada taka moze być nieszablonowa oraz wykonana pod zamówienie:
http://wiesci.waw.pl/metaloplastyka-wyb ... -zewnatrz/

Nie jestem natomiast zupełnie przekonana do popularnych ostatnio w nowoczesnych pomieszczeniach balustrad szklanych. Balustrady takie są problematyczne w czyszczeniu i z wygladu moim zdaniem mało atrakcyjne."
ODPOWIEDZ