Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: Kobite »

Zrób sobie tak jak ja założ konto bankowe np. w nest banku do tego załóż konto oszczędnościowe i zlećcie przelew stały np. 100 czy 200 zł miesięcznie ot tak, żeby zabierało Wam z pensji.

W ten sposób będziecie oszczędzać mimowolnie i nie wydacie tego, albo nie będziecie robili przerw bo nie ma :-)
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: kangurka »

Ja od razu na początku miesiąca odkładam kilka stówek, a potem tak rozporządzam budżetem jakby ich w ogóle nie było.
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: anitalesz »

Można na przykład na prądzie nieco oszczędzić. My zmienilismy dostawce energii na pulsar energia i płacimy mniej
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: Gemma »

zastanów się najpierw na co wydajesz najwięcej pieniędzy a potem pomyśl, czy te rzeczy są Ci niezbędne do życia i czy jesteś w stanie się bez nich obejść.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja generalnie zawsze staram się dobrze rozplanować wydatki. A to co mi zostaje, od razu przelewam na konto oszczędnościowe.
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: anitalesz »

Dzięki panelom fotowoltaicznym można przyoszczędzić. U nas mamy z Oze-Biomar i jesteśmy mega zadowoleni
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: Hyorin »

Zamiast oszczędzać można zarobić małym nakładem sił te stówki, np. korzystając z promocji bankowych. Tutaj http://finansierra.pl/w-czym-pomoze-ran ... bankowych/ piszą, że są nawet ich rankingi, żeby móc łatwo i szybko znaleźć te najbardziej atrakcyjne!
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: alenka »

Ja od zawsze miałam problem z tym by cokolwiek odłożyć a powiem szczerze, ze wcale najgorzej nie zarabiam. Jakiś czas temu postanowiłam coś zmienić w tym temacie i dlatego zainstalowałam sobie aplikację Provema https://provema.com/. to super narzędzie, ułatwiające zarządzanie finansami osobistymi. Widać dokładnie na co o ile wydaje i gdzie ewentualnie mogę co nieco zaoszczędzić. U mnie się sprawdza więc i Wam polecam!
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: Fifi34 »

Najwięcej pieniędzy wydaje się na nałogi, dlatego warto rzucić, np. palenie. Można też znaleźć alternatywy. Bardziej wydajne od papierosów są tytonie fajkowe . Obecnie bez problemu można dopasować smak i aromat do własnych preferencji. Dostępne są smaki słodnie, delikatne i mocno aromatyczne. Znajdziecie też różne mieszanki, które można dopasować do gustu. W ten sposób można trochę zaoszczędzić, bo jedna paczka papierosów jest dużo droższa.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Jak oszczędzić kilka stówek miesięcznie?

Post autor: malwa »

Myślę że bardzo dobry sposób na zapewnienie sobie przyszłości pod względem finansowym są pracownicze plany kapitałowe, zresztą ja też korzystam z z tego programu https://www.mojeppk.pl/serwis, jest powszechny i każdy pracujący może w ten sposób odkładać na emeryturę i nie tylko
ODPOWIEDZ