Bramy garażowe - jakie?

Jak je urządzić? Funkcjonalność i estetyka pomieszczeń magazynowych.
Regały, przestrzeń halowa.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Bramy garażowe - jakie?

Post autor: Pumpilka »

Jakie bramy garażowe sa najbardziej bezpieczne wtedy gdy w firmowym garażu stoi naprawdę drogie auto?
Czy wtedy powinno się kupować jakieś super nowoczesne bramy, bramy segmentowe, uchylne, itd?

Jakie?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Bramy garażowe - jakie?

Post autor: Anita12 »

Niezbyt znam się na bramach garażowych, ale mam wrażenie, że jeśli trzymasz w środku drogi samochód, to ta brama powinna być naprawdę wytrzymała i nie do ruszenia dla potencjalnych włamywaczy. Estetyka też ważna, ale nie aż tak
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Bramy garażowe - jakie?

Post autor: kalioppe »

Myślę, ze standardowa brama wystarczy.
Złodzieje rzadko włamują sie do garażów. Z tego co się orientuję kradną raczej auta, które stoją na zewntrz, bez opieki.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Bramy garażowe - jakie?

Post autor: Kobite »

kalioppe pisze:Myślę, ze standardowa brama wystarczy.
Złodzieje rzadko włamują sie do garażów. Z tego co się orientuję kradną raczej auta, które stoją na zewntrz, bez opieki.
No i tutaj się mylisz, może nie w kwestii kradzieży bo przeważnie jak jesteśmy w domu to nikt nam się do garażu nie włamie po samochód, ale włamania do domu przez garaż to bardzo częsta praktyka. Wtedy nas nie ma samochodu też więc wchodzą po inne rzeczy, a nie koniecznie samochód. Same bramy bardzo często są podobnej konstrukcji kwestia w ich automatyce http://automacik.pl/napedy_do_bram/zest ... 335cm.html bardzo dobre systemy otwierania i zamykania, natomiast no troszkę kosztują. Kwestia w tym na czym nam zależy równie dobrze można przecież zainwestować w bramę rozsuwaną - skrzydłową.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Bramy garażowe - jakie?

Post autor: annna »

Jak jest drogi firmowy samochód, to musi być też ubezpieczony i nie ma się o co martwić :D
Lepiej mieć jednak tańszy samochód, który można nawet zostawić w środku lasu idąc na grzyby i człowiek nie musi się martwić, że ukradną samochód i trzeba będzie wracać piechotą.
Poza tym przy tańszym samochodzie nie trzeba takiego solidnego antywłamaniowego garażu,
wystarczy wiata
na przykład taka jak ta http://ogrodosfera.pl/Wiata-Arcadia
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: Bramy garażowe - jakie?

Post autor: adik356 »

Na pewno dobre bramy segmentowe znajdziesz na https://www.novoferm.pl/bramy-przemyslowe-segmentowe/ . Mają tam mnóstwo ciekawych propozycji. Doradzą w każdej sprawie jeżeli chodzi o taki wybór bram, drzwi, bo mają doświadczenie w tej dziedzinie.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Bramy garażowe - jakie?

Post autor: Hyorin »

Znacie firmę Wiśniowski? Dobra? Sam nie wiem, tyle teraz tego na rynku, że trudno powiedzieć
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Bramy garażowe - jakie?

Post autor: żiżka »

u nas jest segmentowa brama garażowa i w 100 % dobrze się u nas sprawdza, takze polecam
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Bramy garażowe - jakie?

Post autor: Zuzzanna »

Jeśli o nas chodzi to wybraliśmy segmentową bramę garażową i bardzo jesteśmy z niej zadowoleni, to solidna, porządnie wykonana brama, dobrze nam służy. Kupiliśmy ją w niezłej cenie od firmy SAPOR z Wielkopolski https://www.sapor.pl/bramy Brama jest bardziej funkcjonalna, ma wysokiej jakości napęd, zdecydowanie mogę wam ją doradzić.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Bramy garażowe - jakie?

Post autor: designerka »

Taka mi też się wydaje najlepsza. Ale to często kwestia budżetu. Na pewno koniecznie trzeba iść w automat.
ODPOWIEDZ