Pożyczka z banku czy parabanku?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: Kawowa »

Są jakieś widoczne różnice pomiędzy pożyczkami oferowanymi przez banki i parabanki?
Czy warto w ogóle brać pod uwagę takie opcje jak pożyczka nie z banku?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: Brodacz876 »

Kawowa pisze:Są jakieś widoczne różnice pomiędzy pożyczkami oferowanymi przez banki i parabanki?
Czy warto w ogóle brać pod uwagę takie opcje jak pożyczka nie z banku?
Nie warto. Parabanki przeważnie są nastawione na jak największe wykorzystanie klienta, i wycyckanie go do przysłowiowego zera ;)))
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: Majeczkaa »

Nie każdy ma możłiwość wzięcia pożyczki z banku i niektórzy mogą tylko z parabanków. Ja polecam debet na koncie o ile macie taką możliwość. Jeśli nie wiecie do końca czym jest debet to polecam poczytac sobie o nim
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: malwa »

Tak ale ta łatwość wzięcia pożyczki niestety sprzyja też oszustom którzy chcą wyłudzić kasę na nasze konto dlatego od razu lepiej się przed tym zabezpieczyć
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: Yosia »

To zależy w jakiej jest się sytuacji. Niektórzy z nas nie mają zdolności kredytowej, a potrzebuje gotówki na już bo np. coś niespodziewanego się wydarzyło. Różnie to bywa i dlatego własnie ludzie sięgają po pożyczki od parabanków. Również miałam podobną sytuację. Jestem młoda, a potrzebowałam 1000 zł szybko na zarezerwowanie mieszkania na studia. Zdolności kredytowej nie miałam, no bo skąd? jak dopiero się wyniosłam z domu? I tak trafiłam na Kredyt1000 i nie żałuję, że pożyczyłam od nich pieniądze bo udało mi się to spłacić.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: Hyorin »

Większość osób korzysta z parabanków, szczególnie atrakcyjna jest pierwsza chwilówka za darmo, o której można przeczytać na biznesgazeta.net/pierwsza-chwilowka-darmo-moze-skorzystac-ze-specjalnej-oferty-parabankow/ . Najważniejsze jest spłacenie takiej pozyczki w terminie, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: kangurka »

Niezależnie od tego czy pożyczamy swoje pieniądze w banku czy parabanku powinniśmy być czujni i wystrzegać się coraz to nowych kredytów. To nie prawoadzi do niczego dobrego, a jedynie do spirali długów. Jeśli chcesz przekonać się o swoich zaległościach finansowych przeczytaj xn--poyczki-online-cdd.pl/jak-sprawdzic-swoje-dlugi/ . Tak naprawdę bardzo łatwo jest sprawdzić swoje długi w BIG czy BIK.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: AlaKawa »

Ofert na naszym rynku jest dzisiaj na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jak dla mnie świetną opcją jest bezpieczna pożyczka online ze Smart Pożyczka . Możemy tam dostać pożyczkę za darmo, za pierwszym razem nawet do 2 tysięcy. Formalności nie są skomplikowane, a pieniążki możemy dostać w naprawdę krótkim czasie.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: katarynka »

Gdzie szukacie tych różnych pożyczek, skąd bierzecie informacje, która będzie odpowiednia dla was? Co sądzicie o porównywarce pożyczek https://uwagafinanse.pl/porownywarka-chwilowek/ zerkacie czasami w takie miejsca? Faktycznie będzie to pomocne, czy lepiej zgłosić się do doradcy, jak sądzicie? Która finalnie była najbardziej odpowiednia da was?
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Pożyczka z banku czy parabanku?

Post autor: Yosia »

Co do pożyczek online to na pewno warto pomyśleć o nich smartney.pl bo mają warunki praktycznie jak w banku ale wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu, co dla mnie jest dużym plusem.
ODPOWIEDZ