Emeryci i internet

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Emeryci i internet

Post autor: kalioppe »

Jak Wam się wydaje, czy starsze osoby często korzystają z internetu?
Mój tata np. bardzo to lubi. Regularnie wchodzi na forum http://niska-emerytura.pl/, ma jakiś tam swoich znajomych.
Mama wręcz przeciwnie - może ze dwa razy w życiu widziałam ją przy komputerze.
A jak jest u Was?
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Emeryci i internet

Post autor: katarynka »

u mnie jest tak, że mama korzysta codziennie, ale tata w ogóle nie potrafi obsługiwać komputera, więc także z Internetu nie korzysta
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Emeryci i internet

Post autor: kangurka »

Moi rodzice radzą sobie z tym bez problemu, ale oni jeszcze nie są emerytami :). Nawet jeżeli mają jakiś problem, wtedy pytają mnie co zrobić i jakoś im to idzie :)
kulka
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 28, 2013 4:19 pm

Re: Emeryci i internet

Post autor: kulka »

ja myślę, że to w dużej mierze kwestia chęci.
starsi ludzie są w stanie się nauczyć obsługi nowoczesnych urządzeń, ale muszą naprawdę tego chcieć. a prawda jest taka, że część z nich w ogóle nie odczuwa potrzeby nabycia takiej umiejętności.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Emeryci i internet

Post autor: foxi11 »

Myślę ,że jeśli się tylko seniorzy postarają mogą być pełnoprawnymi uczestnikami internetu. Trochę wiedzy wstępnej i bez problemu dadzą sobie radę. Na przykład co to jest indywidualne konto emerytalne ? Ta wiedza i określone działania pomogą seniorom na zabezpieczenie emerytalne.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Emeryci i internet

Post autor: malwa »

Ja też mam takie konto ale w ppk, to jest powszechny program i każdy pracujący może w nim uczestniczyć o ile sam nie zrezygnuje. Jak na razie mogę powiedzieć że było warto bo tu https://www.mojeppk.pl/serwis sobie sprawdzałam ile tam mam już kasy i ponad 5 tyś oszczędności już widzę
stokłosa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lip 14, 2021 7:08 am

Re: Emeryci i internet

Post autor: stokłosa »

A jeśli chodzi i internet to inea światłowód jest najlepszy, mam go od niedawna i w końcu mogę komfortowo pracować zdalnie a rodzinka bez przeszkód ogląda filmy i korzysta z niego w tym samym czasie co ja.
ODPOWIEDZ