Kurs stylizacji wnętrz?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
KasiaDesign
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 6:05 am

Kurs stylizacji wnętrz?

Post autor: KasiaDesign »

Cześć wszystkim!
Od dawna chciałam zajmować się projektowaniem wnętrz, ale ze studiami nie wyszło... myślę o tym, by teraz zapisać się na kurs i zastanawiam się, by na początek zacząć od stylizacji wnętrz (jak rozumiem, tu niepotrzebna jest obsługa specjalistycznych programów komputerowych). Co o tym myślicie? Czy warto?
Znalazłam już sobie nawet kurs, ale będę wdzięczna, jeśli mi coś jeszcze polecicie, porównam :geek:
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Kurs stylizacji wnętrz?

Post autor: katarynka »

wydaje mi się, że jeśli chcesz projektować wnętrza to idź na całość i bierz kurs z nauka oprogramowania do aranżacji wnętrz ;) wtedy będzie chyba dla Ciebie korzystniej
Wichrowe Wzgórza
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 15, 2013 1:30 pm

Re: Kurs stylizacji wnętrz?

Post autor: Wichrowe Wzgórza »

:D to ja bym Ci dokładnie na odwrót radziła, bo jeśli wybierzesz np. kurs stylizacji to dostaniesz to, co najfajniejsze w projektowaniu wnętrz, skupisz się na tym co jest podstawą i sednem tego zawodu, zobaczysz czy Ci to odpowiada.... a kursy tylko Stylizowania Wnętrz zazwyczaj są krótsze niż Projektowania Wnętrz.
Trochę na temat stylizacji możesz poczytać tutaj: artcube.edu.pl/stylizacja-wn%C4%99trz.html

ale oczywiście wybór należy do Ciebie i nie sądzę, by tu były złe odpowiedzi! Po prostu trzeba zakasać rękawy i brać się do roboty (byleby nie stać w miejscu!)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Kurs stylizacji wnętrz?

Post autor: kangurka »

Myślę, że rzeczywiście chyba najlepiej zacząć od podstaw i czegoś łatwiejszego, a dopiero jak już się to ogarnie, rzucać się na głęboką wodę.
kulka
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 28, 2013 4:19 pm

Re: Kurs stylizacji wnętrz?

Post autor: kulka »

Ja myślę tak samo :)
Najpierw podstawy, żebyś mogła zorientować się, czy to rzeczywiście jest to, co chcesz robić. Jeśli Ci się spodoba, z czasem możesz wybrać jakieś bardziej zaawansowane kursy,
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Kurs stylizacji wnętrz?

Post autor: Anita12 »

Wszystko zależy, czy miałabyś po tym jakąś pracę, bo nie widzę sensu inwestować pieniędzy, bez perspektywy znalezienia zatrudnienia.
W każdym razie wystarczy przejrzeć jakieś anonse praca na kilku portalach czy w gazetach lokalnych i będziesz wiedziała co i jak.
No chyba, że sama założysz swoje biuro projektowe.
kaka2
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 21, 2013 9:50 am

Re: Kurs stylizacji wnętrz?

Post autor: kaka2 »

Świetny pomysł taki kurs nawet jak go nie wykorzystasz w pracy bo jednak stwierdzisz że to nie to, pozostanie dla Ciebie i Twoich wnętrz. Zawsze można komuś znajomemu doradzić.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Kurs stylizacji wnętrz?

Post autor: kalioppe »

Anita12 pisze:Wszystko zależy, czy miałabyś po tym jakąś pracę, bo nie widzę sensu inwestować pieniędzy, bez perspektywy znalezienia zatrudnienia.
W każdym razie wystarczy przejrzeć jakieś anonse praca na kilku portalach czy w gazetach lokalnych i będziesz wiedziała co i jak.
No chyba, że sama założysz swoje biuro projektowe.
Zgadzam się, że najlepiej zacząć od przejrzenia ofert pracy. Wtedy zorientujesz się, czy w ogóle warto :)
Załóż profil na golden line. Przeglądaj profile pracodawców, tu dla przykładu Blue Sky Travel, tak to wygląda: goldenline.pl/pracodawca/blue-sky-travel, ale z Twojej branży też na pewno sporo tego będzie, no i szukaj ofert. Może akurat ktoś zgodzi się przyjąć Cię na praktykę jeszcze w trakcie robienia kursu? Różnie to bywa.
ODPOWIEDZ