Oszukani przez parabanki...

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Oszukani przez parabanki...

Post autor: Dorota40 »

Gdzie mogą pomocy prawnej czy w ogóle jakiejkolwiek szukać oszukani przez parabanki, których nie stać na samodzielne składanie pozwów po sądach, albo zwyczajnie się na prawie nie znają??
Babcia się wkopała w "super lokatę" - z której miała nam sfinansować remont chaty za 2 lata, a okazało się, że nie odzyska nawet wkładu...
Czas i tak upłynie.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Oszukani przez parabanki...

Post autor: Aleksandra »

Ooops, to chyba wam remoncik przepadł? :(
Jak jesteś z Wrocka albo okolic to tam działa kancelaria, która się specjalizuje w takich sprawach parabankowych - wprawdzie to droga sądowa, a nie pała i przymus, ale wydaje mi się że ta druga opcja to tylko dla desperatów i pewnie i tak nic nie da...
A prawnie to jednak i więcej się zdziała, i jakoś jednak "bezpieczniej".
Namiar na prawników: parabanki.eu
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Oszukani przez parabanki...

Post autor: Dorota40 »

A nie masz może jakichś namiarów na ich filię w Warszawie, (jesli mają), bo Ci ze strony parabanki.eu to widzę adres wrocławski, a mi jednak tam dość daleko.
No chyba, że to nie ma znaczenia kto gdzie prowadzi sprawe?
Ale chyba składa sie pozew w jakimś sądzie lokalnym? - nie jestem pewna
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Oszukani przez parabanki...

Post autor: kangurka »

Z tego co wiem takie osoby zgłaszają się często po bezpłatne porady prawne, które łatwo znaleźć można w internecie. Ci, których na to stać wpisują w wyszukiwarce frazy typu "adwokat Wrocław", "prawnik Kraków" itp. i szukają najlepszych kancelarii w swoim mieście.
raczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 61
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:02 pm

Re: Oszukani przez parabanki...

Post autor: raczek »

Dorota40 pisze:A nie masz może jakichś namiarów na ich filię w Warszawie, (jesli mają), bo Ci ze strony parabanki.eu to widzę adres wrocławski, a mi jednak tam dość daleko.
No chyba, że to nie ma znaczenia kto gdzie prowadzi sprawe?
Ale chyba składa sie pozew w jakimś sądzie lokalnym? - nie jestem pewna
Porady możesz zasięgnąć u prawnika z jakiejkolwiek strony Polski, nie jest powiedziane, że będziesz musiała się później sądzić.
Motyl
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 2:31 pm

Re: Oszukani przez parabanki...

Post autor: Motyl »

Dziwię się, że takie firmy jeszcze działają a rzad ich nie zlikwiduje. Złodzieje żerują na starszych i biednych żeby tylko ich okraść z dorobku życia.
Skandal.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Oszukani przez parabanki...

Post autor: katarynka »

Podobno rząd ma wprowadzić przepisy utrudniające oszukiwanie klientów przez parabanki, jednak jak wiadomo, zawsze znajdą się jakieś kruczki lub sposoby na robienie przekrętów.
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Oszukani przez parabanki...

Post autor: Kawowa »

Parabanki zawsze będą żerowały na naiwnych ludziach w tej czy innej formie.
Ludzie muszą wyrobić sobie nawyk szukania informacji, kalkulowania, sprawdzania zasad i czytania umów.
Warto poczytać sobie o tym, na czym polegają takie szybkie kredyty (także te udzielane przez normalne banki).
Można też przeliczyć swoją zdolność kredytową czy sprawdzić całkowity koszt danego kredytu.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Oszukani przez parabanki...

Post autor: Brodacz876 »

Dorota40 pisze:Gdzie mogą pomocy prawnej czy w ogóle jakiejkolwiek szukać oszukani przez parabanki, których nie stać na samodzielne składanie pozwów po sądach, albo zwyczajnie się na prawie nie znają??
Babcia się wkopała w "super lokatę" - z której miała nam sfinansować remont chaty za 2 lata, a okazało się, że nie odzyska nawet wkładu...
Idź do jakiejkolwiek firmy oddłużeniowej, inkaso system na przykład, jedna z lepiej prosperujących firm w Polsce, znajomych z najgorszej sytuacji wyciągneli :))
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 286
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Oszukani przez parabanki...

Post autor: Martis04 »

Odświeżam temat! Potrzebuje pomocy. Niestety zostałam oszukana przez ubezpieczyciela. O bardzo podobnym przypadku czytałam tutaj: kancelariainvictuspl/axa/ Co radzicie zrobić w takiej sytuacji?? Póki co nie bardzo potrafi mi ktoś pomóc i prawdopodobnie pójdę do doradcy prawnego. Masakra! Nie ufam za bardzo bankom i ubezpieczycielom, teraz będę czytać każde zdanie w umowie.
ODPOWIEDZ