Lombardy - korzystacie?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Lombardy - korzystacie?

Post autor: kalioppe »

Ja przyznam szczerze, że początkowo miałam opory. Jakoś tak źle mi się to wszystko kojarzyło i nawet tam nie zaglądałam.
No ale jak kilka miesięcy temu wpadłam w dołek finansowy i zwyczajnie nie miałam za co zapłacić rachunków, pomyślałam, że lepszy lombard niż jakaś tam chwilówka. Wybrałam Lombard Warszawa z linka i muszę przyznać, że jestem zadowolona. Fajna obsługa ( a tego się bardzo bałam, że trafię na jakiegoś gbura), całkiem niezłe ceny i błyskawiczna transakcja.
Wiadomo, że korzystanie z takich usług nie jest niczym przyjemnym, ale generalnie muszę przyznać, że jeśli jest taka potrzeba to nie ma czego się bać :)
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Lombardy - korzystacie?

Post autor: Aleksandra »

tak, czasem mi się zdarza z pomocy ombardu skorzystać, zawsze to wg mnie bardziej sie opyla niż pożyczka z mega ratami.... no ale to moje zdanie.
Motyl
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 2:31 pm

Re: Lombardy - korzystacie?

Post autor: Motyl »

Jeśli miałabym do wyboru lombard czy parabank to oczywiście wybrałabym to pierwsze.
Czasami tak jest, że jakoś trzeba wyjść z dołka i nie ma co się szczypać. Pod warunkiem, ze to nasze rzeczy chcemy zastawić ;) .
francik
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 16, 2013 9:47 am

Re: Lombardy - korzystacie?

Post autor: francik »

zdecydowanie lepiej wybrać lombard, prowizje są niskie a wiadomo jak jest w naszym kraju, czasem ktoś potrzebuje kaski zwłaszcza na koniec miesiąca
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Lombardy - korzystacie?

Post autor: Kobite »

francik pisze:zdecydowanie lepiej wybrać lombard, prowizje są niskie a wiadomo jak jest w naszym kraju, czasem ktoś potrzebuje kaski zwłaszcza na koniec miesiąca
Czy ja wiem, czy w Lombardzie takie niskie są prowizję. Po za tym poczytaj sobie chociażby o pożyczkach filarum bardzo mocno chwalone ostatnio na Monetto. Ogólnie jak poszukasz dobrych chwilówek to też jest sporo firm które pierwszą pożyczkę oferują bez jakich kolwiek odsetek czy prowizji oddajesz tyle ile dostałaś więc opcja od lombardu jeszcze lepsza. Kwestia w tym, że warto wejść na forum i poszukać. Wiadomo, że najlepiej się nie zadłużać w ogóle, ale tak to w życiu jest, że czasami bez tego się po prostu nie da.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Lombardy - korzystacie?

Post autor: Brodacz876 »

Lombardy są spoko :D

Tylko przeważnie znaleźć można tam rzeczy kradzione :P

A takich nie mam odwagi kupować :)
boguslawa.k
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 6:25 pm

Re: Lombardy - korzystacie?

Post autor: boguslawa.k »

No właśnie, mozna tam natknąć się na kradzione sprzęty i wtedy łatwo o problemy :/ ja osobiście wolałabym skorzystać z pożyczki, bo aktualnie jest możliwość łatwego rozeznania się w temacie za pomocą porównywarki chwilówek spam , wchodzi sie na taką stronke i ma się pogląd na dostępne oferty i wcale nie trzeba się przez to wpakować w finansową tragedie, o której często teraz mozna usłyszeć ...
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Lombardy - korzystacie?

Post autor: Yosia »

ja to się boję lombardów - jakieś szemrane miejsca :P jak już muszę, to biorę chwilówkę i po kłopocie. ostatnio wzięłam na moneymanpl/ i byłam bardzo zadowolona. Pieniądze szybko wpłynęły na moje konto, ze spłatą też nie miałam żadnych kłopotów :)
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Lombardy - korzystacie?

Post autor: Zbig55 »

Kiedyś wyniosłem niepotrzebny sprzęt grający, a tak to nie korzystam. Staram się omijać lombardy.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Lombardy - korzystacie?

Post autor: AlaKawa »

No co by nie mówić, nigdy nie wiadomo w jakiej znajdziemy się sytuacji i tak naprawdę sama większym zaufaniem darzę dobre lombardy, jak chociażby wspomniany tutaj warszawski Lombard na Złotej, niż chociażby wszelkie oferty parabanków. Zresztą w tym przypadku możemy liczyć na naprawdę uczciwą wycenę. Co więcej, możemy swój zastaw wycenić telefonicznie, a wystarczy zadzwonić pod numer 602-190-080 . Zawsze spotkamy się z miłym, koleżeńskim wręcz przyjęciem. Klientów nie traktuje się jak ofiary losy, wobec czego osobiście mogę zdecydowanie polecić to miejsce:).
ODPOWIEDZ