Urządzenie mieszkania

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Winietka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 am

Urządzenie mieszkania

Post autor: Winietka »

Zaczęłam powoli szukać inspiracji i fachowców i chyba oszaleję! Podobają mi się różne style, ale totalnie nie mam takiego zmysłu estetycznego i obawiam się, że jak sama sobie coś wymyślę, to się okaże, że nic do siebie nie pasuje Podpowiedzcie mi - czy skorzystanie z usług projektantów wnętrz czy firm które wykańczają mieszkania "pod klucz" ma sens? Czy mocno to nadwyręża budżet? Jak kupowałyście meble to raczej z jednego sklepu i "kolekcji" czy eksperymentowałyście?
Pan Strach
Karmina
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 am

Re: Urządzenie mieszkania

Post autor: Karmina »

Ceny są faktycznie bardzo rózne, zależy też czego oczekujesz. Sam projekt czy np pomoc w wyborze materiałów. My przy wykończeniu zrezygnowaliśmy z takich usług, bo są po prostu za drogie. Mąż zrobił projekt sam. Znajomym tak się spodobał projekt i późniejszy efekt na żywo, że teraz robi takie projekty znajomym. Warto poczytać różne blogi, obejrzeć programy. Pinterest też jest kopalnią aranżacji. Jeśli chodzi o zakup mebli to my zdecydowaliśmy się głównie na meble na wymiar u stolarza. Szafy, łóżko, komoda i cała kuchnia. Jedynymi meblami, które wybraliśmy z "gotowców" to stół i szafka rtv i wszystko do siebie pasuje.
Jeśli nie jesteś pewna czy Twoje pomysły będą pasowały do siebie to uważam, że warto skorzystać z usług projektanta. Taka osoba też podpowie co i jak zrobić, jakich rozwiązań użyć, żeby mieszkanie było funkcjonalne.
Od siebie polecam zerknać sobie na narożniki na tej stronie. Znajdziesz wiele porzadnych mebli w dobrej cenie.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Urządzenie mieszkania

Post autor: foxi11 »

Urządzanie mieszkania to w zasadzie bardzo prosta rzecz, jeśli oczywiście masz jakieś pojęcie w tych sprawach. Ja niestety nie mam i pomagała mi moja dobra przyjaciółka. Dzięki jej pomocy mój salon przeszedł gruntowną metamorfozę. Wiązało się to z wymianą niektórych mebli a jednym z nich były takie oto krzesła - https://witek.pl/krzesla/krzeslo-sen-tip-turkus.html .Teraz nasz salon wygląda cudownie, a krzesłą są wyjątkowo wygodne , dzięki sklepowi Witek.pl
lorenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw kwie 07, 2022 8:45 am

Re: Urządzenie mieszkania

Post autor: lorenka »

A skąd zamawiacie oswietlenie?? znacie ten sklep internetowy elapmy.pl ? Jesli nie, to warto sobie zajrzec bo maja naprawde spoko ofertę
KasiaKorczyk
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw kwie 07, 2022 12:03 pm

Re: Urządzenie mieszkania

Post autor: KasiaKorczyk »

u nas była projektantka i polecam w 1000 procentach- wiele pomogłą i wykorzystała całkowicie dostępną przestrzeń
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Urządzenie mieszkania

Post autor: AlaKawa »

Ja jednak wolę samodzielnie aranżować mieszkanie. Przynajmniej jeśli się będę denerwowała, to tylko na siebie :) W każdym bądź razie obecnie jestem na etapie dobierania mebli do salonu i te nowoczesne komody https://meble24sklep.pl/komody-nowoczesne-189 totalnie mnie zauroczyły. Wybór jest na tyle duży, że mam spore problemy ze zdecydowaniem się na konkretny model :)
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Urządzenie mieszkania

Post autor: brutus »

Ja jestem na razie na etapie wynajmowania mieszkania i podoba mi się opcja dewelopera: https://kimorent.pl/ . Mogę tam wynająć całkowicie umeblowane mieszkanie. Dla mnie jest to super opcja, ponieważ najbardziej stresujące jest znalezienie ludzi do przeprowadzki. A tutaj wystarczy spakować rzeczy osobiste i można mieszkać.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Urządzenie mieszkania

Post autor: Arek454 »

W mojej opinii jeżeli będziecie przede wszystkim na etapie poszukiwań ciekawych i oczywiście obiecujących inwestycji w zakresie mieszkań to tutaj jak najbardziej polecam sprawdzić świetną ofertę dewelopera Linea i inwestycji w miejscowości Buk https://www.lineabuk.pl/mapa/ który również ma sporo możliwości do wyboru. Do tego genialne połączenie, świetna lokalizacja i bardzo przystępna oferta.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Urządzenie mieszkania

Post autor: duser »

ja właśnie aktualnie jestem w trakcie aranżacji mieszkania, dodatków szukam teraz online do mebli które już wybrałem. Tutaj https://notodo.pl/donica-metalowa-loft widziałem mają stylowe donice metalowe, loftowe, prawda że są stylowe?
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Urządzenie mieszkania

Post autor: Jolanta »

Wszystko fajnie, ale jak urządzić mieszkanie gdy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń i nie chcemy łączyć pomieszczeń? Jak urządzić mały pokój dla dziecka, by wszystko się w nim zmieściło?
ODPOWIEDZ