Sofa czy kanapa?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Sofa czy kanapa?

Post autor: Aleksandra »

Co będzie lepiej wyglądało w salonie - sofa czy kanapa?
Nie bardzo wyobrażam sobie kanapę w salonie, a z drugiej strony chętnie bym czasem ucięła drzemkę popołudniową,
to chyba sofa lepsza?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Na jednym i na drugim możemy się wyspać o ile posiadają funkcje spania. Sofa od kanapy różni się nie tylko kształtem, ale właśnie sposobem rozkładania. To co wybierzemy, zależy w duzej mierze od tego jak rozdysponowana jest przestrzeń we wnętrzu.
raczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 61
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:02 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: raczek »

Narożnik z leżanką- wygląda dobrze i można się zdrzemnąć. Jeżeli miałabym wybierać miedzy kanapą a sofą, wybrałabym sofe-prezentują sie lepiej.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Warto jednak pamiętać że kanapy są o wiele wygodniejsze do spania. W sofach przeważnie technicznie niemożliwe jest użycie sprężyn bonellowych na całej powierzchni spania.
Pawel
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 15, 2013 12:23 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Pawel »

Ja polecam sofe. Od czasu do czasu można na niej przenocować, jeżeli coś przeskrobałem u żony i jest dobrze, nigdy nie narzekam na jakość spania :)
francik
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 16, 2013 9:47 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: francik »

sofa wygląda bardziej efektownie, ale i do spania też nadaje, choć na pewno kanapa jest wygodniejsza
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: siedemosiemdwa »

Sofa...kanapa...ja tego w ogóle nie rozróżniam :D Dla mnie wersalka i już, ma to być mebel ładny, wygodny, funkcjonalny i pasujący do wnętrza :) Ostatnio spodobała mi się jedna używana wersalka, która idealnie pasowałaby nam z Miśkiem do dużego pokoju. No, ale na razie postanowiliśmy się wstrzymać jeszcze z zakupem czegokolwiek...
miminka210
Świeżak na forum
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 23, 2013 5:38 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: miminka210 »

A może fotele? Ja tam czasem wolę pojedyńcze rzeczy każdy siedzi osobno :) Ale jak bym miała wybierać to lepiej sofa.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: yettie »

Sprawdźcie na outletmeblowy.pl bardzo ładne sofy i kanapy, w dodatku w super promocjach .
Awatar użytkownika
Mokana
Zaglądacz forumowy
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 12:14 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Mokana »

Ja mimo wszystko byłabym za kanapą. Jest bardzo dużo ładnych wzorów, no i jest wygodniejsza. :)
ODPOWIEDZ