Jaka choinka w dużym salonie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Jaka choinka w dużym salonie?

Post autor: Thea33 »

Mam dylemat - czy kupić prawdziwą czy sztuczną?
I czy to ma być duża choinka, okazała, czy postawić małą na kominku - symboliczną?
Salon jest spory, ale minimalistycznie urządzony.
Pan Strach
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Re: Jaka choinka w dużym salonie?

Post autor: Agata Malinowska »

Przyznam, że chciałabym mieć taki dylemat :) Masz duży salon, kominek, fiu fiu...
W takiej sytuacji, szczególnie przy minimalistycznym wyposażeniu, ja zdecydowałabym się na dużą, solidną choinkę: http://ogrodosfera.pl/choinka-sztuczna- ... -stojakiem, pięknie udekorowaną, żeby stanowiła centralny punkt salonu i tworzyła atmosferę świąt.
Poza tym wyobraź sobie, jak pod nią jest mnóstwo prezentów, w kominku strzela ogień, a Wy rozpakowujecie te prezenty powoli, zaraz po kolacji wigilijnej. Sielanka! Takie święta chyba każdy sobie wyobraża właśnie :)
LoveMeblove
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 23, 2015 2:09 pm

Re: Jaka choinka w dużym salonie?

Post autor: LoveMeblove »

Popatrz w internecie, poczytaj, jest dużo ciekawych porad. Tu masz zestawienie sztucznych i prawdziwych :)
Ale musisz się pokierować własną intuicją, bo wg mnie i jednqa, i druga mają swoje wady i zalety. A może po prostu spórbuj raz takiej, raz takiej i zobaczysz, która bardziej Ci pasuje? :)
Szefrolet
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 30, 2015 4:22 pm

Re: Jaka choinka w dużym salonie?

Post autor: Szefrolet »

Naturalna to zapach lasu, kontakt z przyrodą, "prawdziwy" klimat. Sztuczna to wygoda, brak igieł i ciekawszy wygląd. Wybieraj :D
Efektowna aranżacja okien z Szefrolet.pl
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Jaka choinka w dużym salonie?

Post autor: Zuzzanna »

moim zdaniem sztuczna bardziej się opłaca i nie osypuje się a przy tym zawsze szkoda mi tych choinek żywych, kiedy po 2 tygodniach ida na śmietnik
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Jaka choinka w dużym salonie?

Post autor: żiżka »

Rzeczywiście to racja, że szkoda ścinać choinki, wolę żeby rosły, za krótko nam służą, by miało to sens, trzeba myśleć o ekologii. W dodatku choinki są drogie, brat za ładną, wysoką jodłę płacił prawie 200 zł. Dlatego my zdecydowaliśmy się na choinkę sztuczną i widzimy same plusy. Nie dość, że wygląda jak żywa - wybraliśmy świerk natura z Virpol https://www.virpol.pl/oferta/kolekcja-n ... natura-pe/ to jeszcze może stać cały miesiąc i wygląda ładnie, igły się nie sypią, gałęzie nie opadają, no to była najlepsza nasza decyzja świąteczna!
Ewa G.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:41 am

Re: Jaka choinka w dużym salonie?

Post autor: Ewa G. »

My też mamy duży salon w minimalistycznym stylu i na święta zawsze decydujemy się na żywą choinkę tak z 150-170 cm wysokości, którą ubieramy w jasne bombki i jednokolorowe, jasne świeczki. Przyjemnie, bez przepychu, z zapachem lasu - to jest to, co lubimy <3 Jeżeli ktoś z Was szuka super sklepu, gdzie kupi żywe drzewko to ja polecam https://hoho-choinka.pl/sprzedaz-hurtowa/ Sprzedaż choinek żywych to ich specjalność, a w asortymencie mają całą masą drzewek ciętych czy w doniczkach. Ja kupuję u nich już 3 lata i jestem zadowolona bo choinki są ładne, długo się trzymają i cena jest bardzo ok ;)
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Jaka choinka w dużym salonie?

Post autor: Jolanta »

Zazdroszczę dużego salonu! Mój nie należy do największych i duże drzewko po prostu odpada, zajmuje za dużo miejsca. W zeszłym roku zainwestowałam w sztuczną choinkę na pniu – takie choinki sztuczne jak żywe to znacznie lepsze rozwiązanie, aniżeli kupno żywego drzewka. Inwestujesz pieniądze raz i potem korzystasz ze sztucznej choinki przez długie lata. Dziś dostępne są takie modele, które niczym nie różnią się od żywych choinek – oprócz tego, że nie trzeba o nie specjalnie dbać i sprzątać opadających igieł!
Ewa G.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:41 am

Re: Jaka choinka w dużym salonie?

Post autor: Ewa G. »

Ja brałabym pod uwagę tylko i wyłącznie sztuczną - będzie na wiele lat i bałagan dużo mniejszy :D Teraz w ofercie są piękne choinki sztuczne duże https://sportservice.pl/pol_m_Swieta_Ch ... -3068.html które wyglądają jak żywe
ODPOWIEDZ