Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Post autor: zaderka »

Przymierzam się do założenia u siebie fotowoltaiki od jakiegoś czasu i u mnie w okolicy wszyscy prawie polecają firmę Polenergia Fotowoltaika. Są rzetelni i robią audyt pomontażowy więc myślę że warto im zaufać
Pan Strach
rados
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:10 pm

Re: Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Post autor: rados »

Patrz na to, jak długo firma jest na rynku, ile robi instalacji w roku, ile ma ekip. Od tego zalezy ile montują i jak mogą reagować na naprawę gwarancyjną. No i czy firma przetrwa te 15 lat, bo tyle przeważnie dają gwarancji. Ja tam bym stawiał na takich gigantów jak Hymon, co jest bardzo długo na rynku i ma spore możliwości.
arnika
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:29 pm

Re: Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Post autor: arnika »

Fakt, ogrzewanie to także bardzo ważna kwestia. Polecam Wam więc rzucić okiem na kocioł kondensacyjny gazowy: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kot ... acyjne-599 . Uważam, że ogrzewanie gazowe to bardzo dobry wybór.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Post autor: Majeczkaa »

Słyszałam już kiedyś o tych matach, ale chyba u nas takie rozwiązanie nie cieszy się zbyt dużą popularnością, bo większość moich znajomych ma u siebie panele. Być może po prostu są wydajniejsze. Ciężko mi powiedzieć, bo sama się dopiero do tej inwestycji przymierzam. Polecono mi https://www.hewalex.pl/oferta/fotowolta ... oltaiczne/ i tak się od niedawna zastanawiam nad kupnem kilku modułów, bo miejsca na dachu mam dosyć sporo. A może korzystał już ktoś z obu tych opcji i ma jakieś porównanie? Też chętnie się dowiem, co byłoby bardziej opłacalne.
sokolowski
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:37 pm

Re: Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Post autor: sokolowski »

Majeczkaa ale chyba mylisz pojęcia :) Panele PV służą do produkcji prądu. To takie montowane na dachu. Polecam tutaj rozwiązania dużych firm, bo jednak to większe bezpieczeństwo dla domu. Jak dla mnie brałbym pod uwagę firmy takie jak Hymon. A co do mat, to one służą do ogrzewania. Montujesz w domu. To działa na podczerwień. Ciekawe rozwiązanie. Jedno i drugie może działać razem, choć jak potrzeba ciepła, to słońca mamy mało.
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Post autor: kalinka »

Ogrzewanie ekologiczne to moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. Mam je także u siebie w mieszkaniu i jestem zadowolona. My zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie jak pompa ciepła: https://hap.pl/pl/menu/ogrzewanie/pompy-ciepla-243 . Serdecznie polecam tę opcję.
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Post autor: Leosia »

Mamy dostępnych na rynku wiele sposobów na ogrzanie domów i mieszkań. Ostatnio bardzo popularne stają się pompy ciepła co wcale mnie to nie dziwi jeśli weźmiemy pod uwagę fakt ,że możliwe są do uzyskania dotacje, dzięki którym można sfinansować zakupy i montaż tych urządzeń. Ponadto w zestawieniu z panelami fotowoltaicznymi pompy stają się tani sposobem na ogrzanie domu.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 530
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Post autor: kapitalna »

Dobrym pomysłem jest rozważenie współpracy z marką Aiwa jeśli chodzi o montaż pomp ciepła. Są na rynku od lat i posiadają certyfikaty jakości. Mało tego, prowadzą również szkolenia produktowe dla instalatorów, aby mieć pewność udanej instalacji
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Maty grzewcze i panele fotowoltaiczne

Post autor: foxi11 »

Jak ogrzać nasze domy to w zasadzie wiemy, jednak pamiętajmy ,że dużą część czasu spędzamy w pracy i zapewnienie odpowiednich warunków w miejscu pracy to wyzwanie dla pracodawców i menagerów. Jak wszyscy, podobnie menagerowie szukają tanich i ekonomicznych rozwiązań a z pewnością należą do nich pompy ciepła split , które dostarczają taniego ciepła do pomieszczeń biurowych. Świetnie współpracują z panelami fotowoltaicznymi. Firma Aircon oferuje takie rozwiązania właśnie dla firm, mniejszych i większych.
ODPOWIEDZ