Wersalka do dziecięcego?

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Wersalka do dziecięcego?

Post autor: Anita12 »

Czy warto zamiast normalnego łóżka kupić wersalkę do pokoju dziecka?
Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Wersalka do dziecięcego?

Post autor: Kawowa »

Czemu nie?
Znajdź tylko taką, która nie będzie miała zbyt wielu wybrzuszeń, najlepiej żeby była całkiem płaska.
Tu masz przykłady: http://www.brw.com.pl/meble_tapicerowane/wersalki/ - może akurat coś ci się tam spodoba
andrzej.fed
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 11, 2014 7:09 am

Re: Wersalka do dziecięcego?

Post autor: andrzej.fed »

Bardzo fajne zamiast wersalek są kanapy typu DL. Po rozłożeniu mają całkowicie płaską powierzchnię spania o rozmiarze 140x200cm. Ważne aby obie części tej DL-ki były na sprężynie bonelowej. Kupiłem taką i jestem super zadowolony:


Ważne by wybrac jakąś ciekawą tkaninę:)
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Wersalka do dziecięcego?

Post autor: RudaMaryla »

Dobre łóżko nie jest złe :) Moje dzieci niestety zakrzyczałyby mnie, gdybym im do pokoi wstawiła wersalkę. Starsza musi mieć piękne drewniane, rozkładane łóżko, bo niby księżniczka, a syn to twardziel - więc sypia na materacu... A swoją drogą, jak pozbyć się z korzyścią mebli skórzanych, kompletu? Żal wyrzucić...
meblonista
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:20 pm

Re: Wersalka do dziecięcego?

Post autor: meblonista »

Wg mnie co łóżko, to łóżko, bo sama możesz wybrać materac.
W razie czego wymieniasz materac i po problemie, bo z wersalką już jest gorzej.
Łóżka nie muszą być tylko drewniane, bo są obecnie tapicerowane, np. te z naszej strony www.meblonista.pl
Można wybrać rodzaj i kolor tapicerki, ewentualnie dać do wyboru dziecku :D
www.meblonista.pl - Wiem czego chcę
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Wersalka do dziecięcego?

Post autor: Hyorin »

Ja myślę, że w pokoju dziecięcym o wiele lepiej sprawdzi się łóżko, bo jest ono wygodniejsze i nie trzeba się męczyć z rozkładaniem. Jeśli chodzi o wersalkę, to myślę, że będzie ona się świetnie nadawać do pokoju gościnnego, bo zajmuje mało powierzchni, a dodatkowo nie trzeba się martwić o brak miejsca do spania dla gości :).
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Wersalka do dziecięcego?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Na pewno komfort spania na łóżku z przyzwoitym materacem jest zdecydowanie wyższy niż na wersalce. Jednak jeśli już chcemy ją umieścić w pokoju dziecka, warto rzeczywiście zadbać o to by na powierzchni spania nie było wybrzuszeń i by po połączeniu obu powierzchni (oparcia i siedziska) nie było rowka, w który zapadałoby się dziecko. Dobrym pomysłem są również sofy, które przy małych gabarytach charakteryzują się stosunkowo dużą powierzchnią spania, jak na przykład te poniżej:

http://www.meble-bogart.pl/sofa-kaja-p- ... 31.32.html
http://www.meble-bogart.pl/sofa-bari-p- ... 31.32.html
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Wersalka do dziecięcego?

Post autor: annna »

Najwygodniejsze jest łóżko z dobrym materacem.
Na wersalce jakoś niewygodnie się śpi, może dlatego że z dwóch części złożona.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Wersalka do dziecięcego?

Post autor: Brodacz876 »

Ja to mam tak że śpie w sumie na samym materacu kokosowym z taką specjalną podstawką :)

Najwygodniej <3
I nasze plecy nie cierpią zbytnio ;D
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Wersalka do dziecięcego?

Post autor: Majeczkaa »

Zdecydowanie odradzam wersalkę. Aktualnie bardzo korzystną ofertę na łóżko dziecięce znajdziesz pod adresem https://lozka.net.pl/pol_m_Lozka_Lozka- ... i-136.html Ważne jest, żeby meble spełniały Europejskie Normy Bezpieczeństwa. To one określają wymagania w zakresie bezpieczeństwa dla łóżek, a dotyczą m.in. materiałów, konstrukcji, sposobu pakowania. Ważne, aby użyte farby i kleje były nietoksyczne. Należy również sprawdzić, czy mebel jest stabilny i solidnie wykonany, najlepiej z litego drewna. Z kolei, kupując materac, należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonany. W przypadku łóżek dla dzieci idealnym rozwiązaniem są materace ze zdejmowaną tapicerką, nadające się do prania.
ODPOWIEDZ