Jak często powinno się czyścić dach?

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Jak często powinno się czyścić dach?

Post autor: Pumpilka »

Jak często powinno się czyścić dach i poddasze?
Znajomy mówił mi, że są specjalistyczne firmy zajmujące się czyszczeniem dachów, ale nie bardzo wiem o co chodzi - mam dom od paru lat i nigdy dachu nie czyściłam..

??
Pan Strach
Ola30N
Zaglądacz forumowy
Posty: 39
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm

Re: Jak często powinno się czyścić dach?

Post autor: Ola30N »

Wiesz, zmienna pogoda, wiatry nanoszące różne śmieci na dach, zalegające rośliny itd moga powodować że np na dachu robią się takie nieładne naloty, czy nawet grzyb siądzie, albo mech - to nie wygląda fajnie, więc po prostu jak obserwujesz, że coś się z dachem zaczyna nieładnego dziać, to wtedy powinnas się na takie czyszczenie zdecydować.

W Gdańsku np są firmy, które się tym kompleksowo zajmuja jak choćby clean-dachpl/ - ale myślę, że w każdej dużej miejscowości takich wykonawców do czyszczenia dachu znajdziesz.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Jak często powinno się czyścić dach?

Post autor: Kobite »

To zależy jaki dach, blachodachówka czyli taka typowa blachatrapezowa pewnie jest bardziej podatna na zbieranie różnych śmieci. Chodzi mi o te takie ze spadami coś takiego - wwwbudmax-metalcompl/blachodachowka - dużo też zależy od tego jak często pada. Bo jak pada Ci co 2 dzień to nie ma problemu, bardziej niż czyszczenie dachu martwiłoby mnie czyszczenie rynien, bo to jest bardziej istotne.
ODPOWIEDZ