Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
ajmara
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 12:57 pm
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: ajmara »

Ja pamiętam czasy gdy się używało tradycyjnego czajnika. Wszystko się w nim nagrzewało łącznie z rączką. Trzeba było bardzo uważać żeby się nie poparzyć.
Czajnik elektryczny to na pewno krok milowy w gotowaniu wody :)
Ostatnio zmieniony ndz gru 29, 2013 8:14 am przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
Pan Strach
Awatar użytkownika
Mokana
Zaglądacz forumowy
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 12:14 am

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Mokana »

Ja gotuję wodę w czajniku elektrycznym, jak dla mnie oszczędność czasu - bardzo przydatna przy małym dziecku. :) Jednak zarówno moja mama jak i teściowa gotują wodę w czajniku tradycyjnym na gazie. Dużo zależy też od przyzwyczajenia, :)
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Hyorin »

Ja wybrałam czajnik elektryczny, ponieważ sądzę, że należy iść z duchem czasu. Jednak jak ktoś woli tradycyjny nie mam nic przeciwko temu.
radek84
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 9:29 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: radek84 »

Pozostaję przy tradycyjnym. Elektryczny za dużo "zjada" prądu. Co chwilę jest coś gotowanego, a mimo to nie mam konieczności kupowania elektrycznego. :D.
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Thea33 »

Elektryczny jest szybszy, ale gdybym miała płytę gazową, wolałabym wodę na gazie gotować .
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Majeczkaa »

Może to co napisze Was zaskoczy, ale dla mnie herbata zaparzana z wody, która została zagotowana w czajniku tradycyjnym ma zupełnie inny smak. Nie wiem z czego to wynika, ale nie jestem jedyną osobą, która tak twierdzi, bo i sporo osób z mojej rodziny tak uważa. Jestem ogromną fanką herbaty, a zwłaszcza tej herbaty big-activepl/herbaty-czerwone-ekspresowe pije jej bardzo dużo i zawsze zaparzam wodę w czajniku tradycyjnym, a czajnika elektrycznego używam tylko gdy potrzebuje szybko gorącej wody np. do ugotowania makaronu, czy ryżu.
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: bajaola »

Majeczko, ale to prawda ja niedawno kupiłam sobie w sklepie galeria limonka.pl też taki tradycyjny ale w bardziej nowoczesnym stylu czajnik i faktycznie nie tylko herbata ale i kawa smakuje lepiej. Dodam jeszcze, że warto jest jednak kupując taki czajnik dołożyć parę groszy i kupić porządnej marki, który posłuży man dłużej.
Lena_Ko
Zaglądacz forumowy
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 31, 2016 3:25 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Lena_Ko »

Ja mam elektryczny. Są energooszczędne. W mieszkaniu mam indukcję, więc tak czy siak korzystam z prądu :D
Mateusz21
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 02, 2016 12:43 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Mateusz21 »

Wydaje mi się ze te tradycyjne czajniki są o wiele wytrzymalsze a elektrycznie ciągle się psują
winkor
Zaglądacz forumowy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 08, 2016 7:23 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: winkor »

Zalezy jaki sie kupi, jak najtanszy to rzeczywiscie moze byc problem. Jesli ktos ma gaz z sieci to taniej bedzie gotowac wode w tradycyjnym.
ODPOWIEDZ