Jakie patenty dla alergika?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Jakie patenty dla alergika?

Post autor: Anita12 »

Znacie jakieś sposoby na to, jak można poprawić jakość życia alergikowi?
Chodzi mi przede wszystkim o pyłki.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Jakie patenty dla alergika?

Post autor: Kawowa »

Myślę, że najlepiej będzie wybrać się do alergologa, żeby zapisał coś konkretnie na tą alergię, którą masz.
Poczytaj sobie też co robić jak dopadnie alergia oczy i inne części naszego organizmu.
W aptekach da się znaleźć leki bez recepty, które niwelują objawy i ułatwiają życie zanim wybierzemy się do alergologa.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jakie patenty dla alergika?

Post autor: kangurka »

Anita12 pisze:Znacie jakieś sposoby na to, jak można poprawić jakość życia alergikowi?
Chodzi mi przede wszystkim o pyłki.
Na pewno warto wybrać się do alergologa. On na pewno nam w tej kwestii pomoże.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jakie patenty dla alergika?

Post autor: kalioppe »

Dokładnie - wizyta u lekarza to podstawa. On najlepiej oceni, które objawy, które nam doskwierają są związane z alergią. I co najważniejsze, podpowie nam, co zrobić, żeby je złagodzić. Bo może się np. okazać, ża katar, który nam doskwiera to wcale nie alergia, a problemy z zatokami. Natomiast sucha cera, za którą obwiniamy źle dobrane kosmetyki to tak naprawdę objaw alergii.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Jakie patenty dla alergika?

Post autor: Pumpilka »

kalioppe pisze:Dokładnie - wizyta u lekarza to podstawa. On najlepiej oceni, które objawy, które nam doskwierają są związane z alergią. I co najważniejsze, podpowie nam, co zrobić, żeby je złagodzić. .
Zgadzam się - co lekarz, to lekarz.
No i do tego odpowiednie maści, kosmetyki dla alergików i da radę przetrwać
Pyzata
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Jakie patenty dla alergika?

Post autor: Aleksandra »

Tak, pielęgnacja skóry przy różnych alergicznych nadwrażliwościach jest bardzo ważna.
Mogę wam tutaj jeszcze podpowiedzieć listę amforapl/wiadomosc/kosmetyki-hipoalergiczne-dla-alergikow-czym-sa-jakie-uzywac/2657/ - bardzo fajnie rozpisane kosmetyki dla alergików,
myślę, że przy uważnej lekturze sporo tutaj będzie można dla siebie znaleźć
:)
trusia
Świeżak na forum
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 03, 2016 2:22 pm

Re: Jakie patenty dla alergika?

Post autor: trusia »

Alergolog coś tam na pewno poradzi chociaż w moim przypadku dostała tylko tabletki i kilka wskazuwek czego unikać
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jakie patenty dla alergika?

Post autor: kangurka »

Moja skóra (alergiczna) źle reaguje na wszelkiego rodzaju naturalne kosmetyki, lepiej kupować w aptece.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jakie patenty dla alergika?

Post autor: Hyorin »

trusia pisze:Alergolog coś tam na pewno poradzi chociaż w moim przypadku dostała tylko tabletki i kilka wskazuwek czego unikać
A robiłaś testy?
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Jakie patenty dla alergika?

Post autor: Anita »

Hyorin pisze: pn maja 22, 2017 1:42 pm
trusia pisze:Alergolog coś tam na pewno poradzi chociaż w moim przypadku dostała tylko tabletki i kilka wskazuwek czego unikać
A robiłaś testy?
Testy to podstwa bo wtedy wiadomo czego unikać i jak pokierować leczenie z ewentualnym posezonowym odczulaniem. Jeżeli nie robiłas testów to polecam te najnowsze trzeciej generacj Alexa alextest.pl. Mało inwazyjne, a można podczas jednego badania sprawdzić aż 295 alergenów.
ODPOWIEDZ