Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: Aleksandra »

Jak urządzić ciekawie i z pomysłem dużą i przestronną kuchnię?
Pomysły cenne, uwagi, może jakieś doświadczenia w tym temacie macie?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: Dorota40 »

W sumie tak bardzo ogólnie zapytałaś, więc trudno powiedzieć...
duża kuchnia nasuwa mi od razu potrzebę wstawienia dużego ciągu szafek, okapu solidnego, kafli od metra no i miejsca na sprzęt. Ale i daje wiele możliwości - można sobie np fajnego grilla wbudowanego wrzucić itd itd.
Najmniejszym problem dużej kuchni jest pewnie oświetlenie - wybór lamp spory, tylko trzeba pamietać, że duża przestrzeń do więcej wymagań co do jakości czy ilości zarówek - a to pewnie i na cenę się przekłada.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie ustawienie mebli. Najważniejszy jest trójką lodówka - piekarnik/kuchenka - umywalka. Te elementy muszą być blisko siebie, dzięki temu praca jest najbardziej efektywna.

Osobiście tez polecam światło nadblatowe - idealnie oświetla blat na którym kroimy. Oświetlenie górne będzie jedynie dobrym uzupełnieniem.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: Anita12 »

Mnie zawsze marzyła się właśnie taka duża kuchnia, w której znalazłoby się miejsce na tzw. wysepkę (u mnie nie ma takiej możliwości, ze względu na ograniczony metraż). Fajne rozwiązanie, które, jak sądzę, ułatwia pracę w kuchni.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: kalioppe »

o tak, wyspa w kuchni to moje marzenie. mam sporą kuchnię, ale niestety nie ustawną, więc u mnie takie rozwiązanie odpada. sprzęty zamawiałam w sklepie megamarket, o którym dowiedziałam się z tej strony, którą podaję i jestem bardzo zadowolona. wybór jest tam na tyle szeroki, że nawet bez wyspy moja kuchnia prezentuje się fajnie i jest bardzo funkcjonalna.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: katarynka »

ja też chciałabym bardzo mieć taką wyspę, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to zajmuje bardzo dużo miejsca, mój brat to nawet miał taką sytuację, że jak zamówił sobie takie cudo z Włoch to okazało się, że mieli duży problem z samym dostarczeniem i musiał zmieniać transport-ponadgabarytowy na ponadgabarytowy, bo poprzednia firma nie miała nawet tak dużego auta, żeby to przywieźć :D
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: kangurka »

Takie wyspy rzeczywiście są świetne i w odpowiedniej aranżacji wyglądają naprawdę bardzo ciekawie. Być może kiedyś, gdy w końcu stać mnie będzie na kupno domu, sobie taką sprawię. Póki co mogę tylko pomarzyć :)
Jurek
Zaglądacz forumowy
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 19, 2013 11:28 am

Re: Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: Jurek »

Duża kuchnia to marzenia każdej pary, która chce zamieszkać w swoim domu, myślę, jednak będziesz musiał mieć dużo pieniażków aby ją wykończyć jednak można zrobić taką wersje minimalistyczną i to może wyjść taniej. Moim zdaniem musisz selektywnie uważać na to co komu zlecisz, gdyż warto zatrudnić do tego specjalną firmę.
Damian
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 7:00 pm

Re: Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: Damian »

Jeśli już masz taką możliwość to przede wszystkim umieściłbym duży stół w kuchni, tak aby nie musiał zajmować miejsca w innych pomieszczeniach - do tego meble ułożone w zasadzie jak chcesz - i może tak być
Magdalena30
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Duża kuchnia: co, gdzie, jak?

Post autor: Magdalena30 »

Taka duża kuchnia to bardziej pomysł na kuchnie retro, jednak wiesz musisz to doskonale rozpracować aby to miało efekt ;)
ODPOWIEDZ