Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Anita12 »

U mnie w domu jest taki tradycyjny, ale przyznam, że po czasie można oszaleć zanim zagotuje się woda na głupią szklankę herbaty. Dlatego rzadko piję herbatę ;] zwyczajnie nie chce mi się czekać...
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: kalioppe »

Ach, jeszcze dodam, że siostra ma kuchenkę indukcyjną i zrezygnowała całkiem z czajnika elektrycznego. Woda gotuje się szybko, a koszt taki jak przy elektrycznym.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja mam elektryczny. Kiedyś nam się zepsuł i przez tydzień używaliśmy tradycyjnego, myślałam, że się wścieknę :D W dzisiejszym zabieganiu mało kto ma czas celebrować przygotowywanie herbaty ;-)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: kangurka »

Ja jakoś zawsze wierna byłam jednak tym tradycyjnym i do swojego nowego mieszkania też właśnie taki kupiłam. Czajnik musi gwizdać i koniec kropka ;)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: siedemosiemdwa »

kangurka, podziwiam za cierpliwość, ja przy takich zwykłych to mam wrażenie, że zdążyłabym zorganizować transport z Chin i wróciłabym szybciej niż ta woda się zagotuje :P Chyba posiadając taki tradycyjny czajnik można ćwiczyć bycie oazą spokoju ;P
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: kalioppe »

Heh, no tak, gwizdanie czajnika też robi swoje. Bardzo dobrze kojarzy mi się ten dźwięk :) Więc tak jak mówiłam - jak mam czas to gotuję na gazie.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Kaska32 »

Ja mam taki z gwizdkiem :), nie czekam długo na wodę, bo zwykle nie nalewam dużo - tylko tyle żeby strarczyło na jedną, czy dwie szklanki herbaty. Bardzo go lubię - jest stary, ale działa.
Maciek
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 22, 2013 6:02 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Maciek »

Mam w pracy elektryczny, w domu tradycyjny. I jeden i drugi jest dobry. Tylko do obu zalewam wodę przefiltrowaną by kamienia nie było. Kiedyś lałem taką kupowaną z butelek, ale mi wapno wytracało się podczas gotowania i osiadało na ściankach. Teraz jak puszcze przez filtr to czajniki jak nowe, zero osadu.
raczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 61
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:02 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: raczek »

Tradycyjny, wtedy woda jest naprawdę wrząca, porządnie zagotowana. Woda z czajników elektrycznych stygnie w ciągu pięciu minut. Poza tym tradycyjny czajnik mam lata, elektryczne są szybciej do wymiany.
Motyl
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 2:31 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Motyl »

Mam kuchenkę gazową więc gotuję w tradycyjnym czajniku na gazie. Miałam kiedyś elektryczny ale tak mi podskoczył rachunek za prąd, że się szybko z niego wyleczyłam.
Zresztą lubię co jakiś czas je zmieniać dla odmiany.
ODPOWIEDZ