Białe/jasne meble w salonie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Aleksandra »

Białe/jasne meble w salonie: czy to się sprawdzi?
Czytam ostatnio sporo opinii, które zakładają, że niestety ale białe meble są mocno brudzące,
więc nie powinno się ich wstawiać do pomieszczeń, w których spędza się wiele czasu.
To prawda?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Dorota40 »

Wydaje mi się, że umieszczenie w saloni ebiałym mebli jest jeszcze zależne od tego czy...
ma się dzieci w młodym wieku:)
Ja raczej na takie meble (a bardzo mi sie podobają) zdecydowałabym się dopiero gdyby dzieciaki miało po naście lat, bo do tego czasu nie zwraca się uwagi na żadne plamy, więc tapicerka do wymiany co chwilę.

Fotka niże to meble, jakie kiedyś chciałąbym mieć ( źrodło, serwis archiweb.pl)
Załączniki
zarchiweb.png
zarchiweb.png (320.38 KiB) Przejrzano 6195 razy
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem na ciemnych bardziej widać ślady niż na jasnych. Ja mam białe meble w salonie i bardzo dobrze się spisują.
joaśka
Świeżak na forum
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 04, 2015 9:34 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: joaśka »

Ja mam w biurze białe, matowe meble i faktycznie się brudzą. Kurzu wprawdze nie widać tak bardzo, ale odbite paluchy już tak :) więc trzeba je systematycznie czyścić.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: designerka »

Odbite palce na macie? To chyba dłonie muszą być z czegoś tłuste. U mnie w domu nie ma tego problemu. Poważnie. Gdybym miała znowu kupować meble też postawiłabym na białe.
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Kawowa »

Wracając do samego wyboru mebli - moim zdaniem warto wziąć pod uwagę to, jaki chce się uzyskać efekt końcowy.
Na pewno dobrą opcją będzie poczytanie sobie na temat różnych stylów urządzania wnętrz, podobnie jak przejrzenie zdjęć z realizacji.
Poczytaj sobie jak mniej więcej powinna wyglądać aranżacja nowoczesnego salonu.
Przede wszystkim warto przemyśleć sobie poszczególne kwestie wystroju.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Anita12 »

Jak nie masz dzieci to jasne meble dobrze się sprawdzą.
Będą na pewno ciekawie wyglądać jeśli odpowiadają ci nowoczesne klimaty czy też stylizacje skandynawskie.
Musisz jednak do tego pomyśleć o jakichś dodatkach, bo inaczej wyjdzie ci sterylne wnętrze nasuwające skojarzenia z poczekalnią. Na przykład tutaj:lotaripl mają sporo fajnych tekstyliów, które ożywiłyby takie wnętrze.
Nie mówię, że masz tam nawrzucać poduszek, kocyków, zasłonek i nie wiadomo czego jeszcze. Ale kolorowe dodatki z umiarem dodadzą wnętrzu klasy.
meblonista
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:20 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: meblonista »

Osobiście mam białe meble w salonie, lakierowane w połysku, podwieszane.
Polecam każdemu! Wcale nie tworzy się "szpitalnej" atmosfery.

Jednak na np. białą pluszową kanapę bym się nie zdecydowała,
bo w razie czego będzie widać plamy i każdy kłaczek czy puszek.
Jeżeli aranżację ma się w bieli i szarościach,
można postawić na jeden kolor, np. turkus.
Załączniki
Sofa Chesterfield Lady Rem
Sofa Chesterfield Lady Rem
meblonista_sofa_chesterfield_lady_IMG_0443 (2).jpg (123.37 KiB) Przejrzano 6108 razy
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Majeczkaa »

Jasne meble mogą bardzo dobrze wyglądać, ale trzeba bardzo uważać jeśli mamy dzieci, bo bardzo szybko można je zabrudzić, a w zasadzie nawet malutkie plamki są bardzo widoczne na jasnej tapicerce. Ja mam ciemny fotel i chcę wymienić w nim tapicerkę na bardzo jasną, bo widziałam taką w tym sklepie i bardzo mi się podoba. Nie mam małych dzieci i nie ma kto mi jej zabrudzić więc mogę sobie na to pozwolic.

Admin: proszę nie umieszczać linków w każdym poście, bo będą usuwane.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: designerka »

Ja mam białe meble w salonie i moim zdaniem brudzą się nawet mniej niż ciemniejsze. Jeśli marzą Wam się takie, a macie już meble i nie chcecie kupować nowych, to możecie je pomalować. Tutaj: sprzedajemy.pl/poradnik/nowe-zycie-starych-mebli-dzieki-farbie-kredowej znajdziecie poradnik, pokazujący jak to osiągnąć dzięki farbie kredowej.
ODPOWIEDZ