Ściąganie należności od klientów

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Ściąganie należności od klientów

Post autor: Anita12 »

Jak waszym zdaniem najskuteczniej można zabrać się za ściąganie należności od klientów?
Chodzi mi zwłaszcza o sytuację gdy usługa została wykonana albo towar wysłany, a my nadal nie mamy kasy...
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Ściąganie należności od klientów

Post autor: Kawowa »

Możesz sprzedać dług, ale wtedy niewiele z tej kasy odzyskasz.
Inną opcją jest windykacja online. Tutaj: vindicatpl/ możesz sobie sprawdzić jak pod tym względem działa Vindicat.
Wydaje mi się, że to dobra opcja, bo za obsługę jednej sprawy płaci się jakieś 50 zł, a w tym masz generowane wnioski do e-sądu, a także wezwania do zapłaty oraz noty odsetkowe.
Przejrzyj sobie jak to u nich działa.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Ściąganie należności od klientów

Post autor: kalioppe »

Najlepszą opcją jest chyba skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Najpierw wezwanie do zapłaty, potem sąd i komornik.
Tylko zanim się za to weźmiesz, warto trochę poczytać na ten temat i zorientować się w temacie.
W sieci jest sporo wartościowych artykułów. Tu masz np. opisane, jak wygląda egzekucja poza określonym rewirem komorniczym: poradnikwierzycielapl/-egzekucja-sprawy-spoza-rewiru-komorniczego . Pogrzeb jeszcze trochę, poczytaj, a potem działaj. Powodzenia!
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Ściąganie należności od klientów

Post autor: boom99 »

Masakra, że ludzie nie spłacają swoich długów ...
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Ściąganie należności od klientów

Post autor: Dorota40 »

No raczej wesołe to nie jest, ale myślę, że Polacy po prostu tak się rozszaleli
w kredytach i pożyczkach, że w ogóle nie mierzą tu swoich możliwości do ich spłacania.
Edukacja finansowo mocno w nas kuleje...
A co do windykacji, to sa też szkolenia ze ściągania wierzytelności i prawa windykacyjnego,
jak tu wlr.compl/szkolenia,30-Windykacja.html - myślę, że warte uwagi, bo wiesz co robisz i co możesz zrobić domagając sie spłaty długu.
Czas i tak upłynie.
agata407
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 20, 2016 9:48 am

Re: Ściąganie należności od klientów

Post autor: agata407 »

Zgadzam się z @Kawowa , vindicat - to fajna sprawa, bo faktycznie taka windykacja jest skuteczna i nie droga. Moja znajoma nie dawno mówiła, że w końcu udało jej się odzyskać należne jej pieniądze od klienta. Korzytała do tego własnie z platformy vindicat.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Ściąganie należności od klientów

Post autor: siedemosiemdwa »

Na stronie komornik-wojnowski.pl znajdziesz informacje odnośnie tego, jak odzyskać dług. Jeśli wystąpisz do sądu o wszczęcie postępowania wobec dłużnika, to jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz mógł zatrudnić potem komornika.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Ściąganie należności od klientów

Post autor: Hyorin »

Komornik to już ostateczność, ale bywa, że trzeba skorzystać z usług takiego specjalisty, różne są sytuacje.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Ściąganie należności od klientów

Post autor: AlaKawa »

To prawda, choć często i ze skutecznością komorników różnie bywa. Zawsze trzeba jednak szukać porozumienia:).
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Ściąganie należności od klientów

Post autor: Bari21 »

Czasami jedynym skutecznym rozwiązaniem jest komornik. Trzeba się rozejrzeć za takim, który będzie mógł się podjąć takich działań, a wcześniej dopełnić wszelkich formalności z tym związanych. Pod adresem: https://www.warszawa-komornik.com/ udało mi się znaleźć ofertę komornika. Być może Ciebie zainteresuje.
ODPOWIEDZ