Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
janus
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 29, 2014 3:42 pm

Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: janus »

Cześc Obencie jestem studentem. Pracodawca dał mi do wyboru albo umowę o pracę albo umowę zlecenie Na której więcej zarobię?
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: niewazne »

W obu jesteś ubezpieczony. Na Twoim miejscu wybrałbym jednak normalną umowę o pracę z uwagi na to,że masz tam urlop. Poza tym dostajesz więcej pieniędy jeśli nia przykład odejdziesz na zwolnienie chorobowe.Na zleceniu tego nie masz....
Masz tam opisane wszystkie możliwe umowy o pracę.Jakie są tam zasady. Co możesz otrzymać. Potem sam się zdecyduj. Może warto byłoby również założyć własną działalność?
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: siedemosiemdwa »

Jeśli jeszcze studiujesz to bardziej opłaca Ci się umowa zlecenie, bo wtedy dostaniesz troszkę więcej. Ale umowa o pracę to stabilizacja.
michaloo
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 20, 2016 3:16 pm

Re: Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: michaloo »

Na umowie o pracę masz więcej praw, dużym plusem jest gwarantowana opieka zdrowotna. Minus że zarobisz mniej w porównaniu z umową zlecenie. Jam bym brał umowę o pracę.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: designerka »

Ja także wolę umowę o pracę. Przynajmniej podlegam prawu pracy. Na śmieciówce tego nie ma...
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: malwa »

Umowa o pracę jest zawsze lepsza, masz prawo do urlopu. Płatnego przy zleceniu niestety tego nie ma. :(
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: designerka »

To prawda. Już nie mówiąc o tym, że liczą się lata pracy, no i pieniądze na emeryturę, L4, urlop.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: Hyorin »

Jeśli masz w ogóle taki wybór to ja zdecydowanie wybrałabym umowę o pracę. Masz z tego jakieś składki na emeryturę.
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: Thea33 »

Nie wiem, ale ja na emeryturę za bardzo nie liczę ;)
Poza tym, że jedynym plusem jest płatny urlop, nie widzę więcej pozytywów.
Chyba wolę zacząć sama odkładać na emeryturę, niż liczyć na państwo w tym zakresie.

A z innej beczki pytanie: czy zarabianie na blogu jest realne?
Bo szukam możliwości promocji dla mojego bloga, żeby zacząć na nim zarabiać.
Czy jest szansa, że znajdę jakiegoś zleceniodawcę na specjalistyczne artykuły na moim blogu?
W jaki sposób go szukać?
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Re: Lepsza umowa o pracę czy zlecenie

Post autor: Agata Malinowska »

Jeśli piszesz specjalistyczne, wartościowe treści to na pewno w końcu ktoś się nimi zainteresuje.
Zerknij tymczasem na BlogBooster, bo być może rejestracja na portalu okaże się strzałem w dziesiątkę.
Zwiększysz ruch na blogu, a wtedy pojawi się szansa zarobienia realnych pieniędzy.
ODPOWIEDZ