Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: siedemosiemdwa »

O wow! Rzeczywiście super! Uwielbiam styl shabby chic, już sobie wyobrażam w pobliżu taką przeszkloną biblioteczkę, utrzymaną w tym samym stylu i kanapę z lnianymi poduszkami i z różanym nadrukiem albo haftem :D Marzy mi się urządzić w domu przynajmniej jedno pomieszczenie w tym stylu, ale ukochany się sprzeciwia, twierdząc, że shabby chic to wyjątkowo babski styl :P
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: kangurka »

Ja też lubię tak styl. Świetne te mebelki. Szkoda tylko, że mam taką małą kuchnię, że o stole mogę tylko pomarzyć. Mam za to dosyć duży blat, który przechodzi przez duże otwarte okno w kuchni aż do salonu. Takie połączenie tych dwóch pokoi bardzo mi odpowiada.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: siedemosiemdwa »

kangurka :O Blat przechodzi przez okno do salonu? Nie potrafię sobie tego wyobrazić :D Albo coś źle zrozumiałam ;))) Masz okno wewnątrz mieszkania? :D
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: kalioppe »

Mnie też zainteresowało to okno :D Chociaż widziałam już takie rozwiązanie. Niewielka, ślepa kuchnia była doświetlona właśnie przy wykorzystaniu okna do drugiego pokoju, więc może chodzi o coś takiego.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja w życiu o czymś takim nie słyszałam, chętnie bym to zobaczyła na żywo. Póki co przegrzebałam w googlach trochę grafikę, żeby sprawdzić, jak też to może wyglądać... Czy chodzi o coś takiego, co wygląda po prostu jak otwór w ścianie, przez który widać sąsiednie pomieszczenie? :D Bo jeśli tak, to uważam, iż to powinno mieć jakąś inną nazwę niż okno, bo okno kojarzy mi się z czymś zamykanym i posiadającym szybę :P
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: kalioppe »

W tym mieszkaniu, o którym piszę było takie prawdziwe okno. Zamykane, z szybą, tak jak piszesz. I nawet firanka w nim wisiała, heh :D
No ale może niech sama zainteresowana się wypowie, bo inaczej będziemy się domyślać w nieskończoność ;)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: siedemosiemdwa »

Kalioppe :O serio? Jezu, pierwszy raz słyszę o tym, żeby w środku domu było okno :D ale czad, chciałabym coś takiego zobaczyć na żywo, serio serio! :D
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

katarynka pisze:mniejszy problem z utrzymaniem czystości, ale ja to miałabym cały czas wrażenie, że to szkło się potłucze i jeśli miałabym kupować teraz stół do kuchni to najlepiej taki jak ten tutaj bo bardzo podoba mi się ten styl...z resztą pewnie też stwierdzicie, ze jest przepiękny :P
Odnośnie potłuczenia stołu - szkło hartowane ma wytrzymałość porównywalną do stali o tej samej grubości, z tą tylko różnicą że stal jest podatna na odkształcenia, a stół przy pewnym nacisku po prostu się rozsypie. Nie mniej jednak jest to bardzo wytrzymały materiał!
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: Kaska32 »

To nie wiedziałam, ze szkło jest takie bezpieczne :), będę miec na uwadze podczas kolejnych przemeblowań, bo zwykle unikałam tego materiały ze względu na jego wątpliwą wytrzymałość.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Oryginalny stół do kuchni - jaki?

Post autor: siedemosiemdwa »

Bo szkło powszechnie kojarzy się z czymś kruchym i pewnie dlatego większość osób ma takie właśnie skojarzenia z delikatnością - ja też :D Podobają mi się szklane przedmioty, ale mimo to mam różne obawy przed ich zastosowaniem we wnętrzach.
ODPOWIEDZ