Jakie dekoracje do salonu?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: Anita12 »

Jakie dekoracje do salonu warto wybrać?
Szukam czegoś co będzie oryginalne, dobrze się skomponuje z tym, co już mam, a jednocześnie nie pochłonie małej fortuny.
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: siedemosiemdwa »

A co już masz? Troszkę ciężko jest Ci pomóc jeśli nie wiemy jaki styl w mieszkaniu masz ;).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: Kawowa »

Z tak małą ilością danych jakie podałaś jedyne co mogę ci doradzić to znalezienie sklepu, który oferuje możliwość wykonania takich dekoracji na zamówienie.
Na przykład tutaj: lotaripl da się kupić gotowe ozdoby takie jak poduszki itp, ale jednocześnie bez większego problemu można zamówić wykonanie zasłony z takiego samego materiału jak właśnie poduszki dekoracyjne. Jest tam też masa innych detali dekoracyjnych, więc warto sobie zajrzeć.
LoveMeblove
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 23, 2015 2:09 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: LoveMeblove »

A w jakich kolorach masz utrzymany ten salon? W jakim stylu go urządziłaś? Od tego zależy każda porada :)
Ale to, co mogę Ci powiedzieć na czuja, to to, że jeśli nie chcesz wydawać fortuny, warto zainteresować się robieniem dekoracji samemu :)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: siedemosiemdwa »

Mi się najbardziej podoba styl skandynawski i proste dekoracje z drewna, lnu czy bawełny. Podchodzę do tej kwestii bardzo minimalistycznie.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: designerka »

A jakie dekoracje z tych tkanin masz na myśli? Ja mam salon w stylu skandynawskim i z dekoracji mam drewnianego manekina, biały, geometryczny wazon i świecznik, a także druciany kosz na owoce. Poza tym dużo świec i poduszek oraz plakaty typograficzne.
krystyna
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 31, 2016 10:20 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: krystyna »

Dla mnie najlepszą inwestycją w domu, szczególnie w salonie, gdzie spędzamy większość naszego czasu jest podłoga. Najlepiej taka drewniana. Bardzo podoba mi się merbau, drewno te nie ma jednolitego koloru, zmienia się pod wpływem światła, dając naprawdę super efekt. Ten materiał nadaje się super na podłogę do salonu.
krystyna
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 31, 2016 10:20 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: krystyna »

Dla mnie mniej istotne są dekorację do salonu. Najważniejsze są dobre okna i piękna podłoga. To te rzeczy nadają charakter do wnętrza i wyglądają z jednej strony na luksusowe, przemyślane wnętrze, a z drugiej np. drewniana podłoga dodaje ciepła i charakteru. Lubię taki materiał merbau wygląda naprawdę dobrze.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: siedemosiemdwa »

Mi się ostatnio spodobały geometryczna dekoracje. Widziałam kilka takich inspirowanych origami - były boskie.
Awatar użytkownika
OoOoPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 21, 2016 9:57 am

Re: Jakie dekoracje do salonu?

Post autor: OoOoPP »

zgadzam się takie dekoracje chyba większości z nas przypadną do gustu. Są nie tylko ładne, ale również takie nowoczesne
ODPOWIEDZ