Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: Aleksandra »

Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?
Podsuniecie jakies patenty, dekoracje, pomysły?

Szukam po blogach ale tak różnie z tym..
Pan Strach
omnis
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 13, 2015 8:06 am

Re: Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: omnis »

Dużo bieli, drewna... jasno. Przejrzyj sobie np. homebook sporo inspiracji znajdziesz. Widzę, że teraz jest moda na ten styl nie tylko kuchnia ale całe mieszkania.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: Dorota40 »

Zgadza się, coraz bardziej nam się podobaja skandynawskie klimaty,
co widać i po moim mieszkaniu i po tym jakie zmiany wprowadzają u siebie znajomi,
wiadomo, każdy urządza się tak, jak mu się to podoba:)
A tutaj: deconovapl/styl-skandynawski/
masz kilka fajnych wskazówek co do różnych wyznaczników stylu skandynawskiego,
więc można się nieco zainspirować:)

Polecę.
Czas i tak upłynie.
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: robiss »

ja polecam jeszcze szuflady. są bardzo funkcjonalne i szafki w postaci szuflad, nawet te większe, kiedy można z głębokiej szafki wyjąć dzięki temu, że da się nią wyjechać nawet to co jest na samym jej końcu.
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: bajaola »

Moja kuchnia jest w tym stylu urządzona i wyglada ślicznie, jest jasna, prosta, ale bardzo funkcjonalna. Niedawno postanowiłam wymienić dość stary stół, który również i nie bardzo pasował mi do całości, tradycyjnie już zajrzałam do Meble Hot i znalazłam dokładnie to czego szukałam w kolorze mlecznego dębu. Pięknie teraz wszystko razem wygląda, schludnie, a drewniany stół i krzesła dopełniają całość i są mocnym akcentem mojej kuchni.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: Hyorin »

Mnie też podoba się taki styl i myślę o kuchni skandynawskiej. Właśnie czytam jak ją urządzić :)
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: AlaKawa »

Według mnie przede wszystkim podstawą takiego stylu są odpowiednio dobrane meble. Wiele pięknych propozycji tego rodzaju znajdziemy w ofercie meblezych.pl, przy czym mamy tutaj do wyboru piękne komody, stoły czy też łóżka. Co najważniejsze są one bardzo starannie wykonane i nie musimy się obawiać o ich jakość.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja mam kuchnię w takim stylu. Szafki mam drewniane, ale w górnych fronty są białe. A do tego białe kafelki pomiędzy nimi.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: AlaKawa »

Tak na dobrą sprawę moim zdaniem podstawą w przypadku urządzania tego rodzaju kuchni są meble skandynawskie. Bardzo ciekawą ich ofertę znajdziemy w hoom.co, przy czym są to ręcznie wykonywane produkty, z materiałów naturalnych. Prezentują się świetnie i na pewno nadadzą niepowtarzalny klimat każdemu mieszkaniu, w jakim się znajdą.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jak urządzić sobie kuchnię na gust skandynawski?

Post autor: Majeczkaa »

Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz. Choć sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, to szczególnie dobrze sprawdza się w sypialni. Sypialnia w stylu skandynawskim jest przede wszystkim jasna, stonowana i wygodna. Pomaga się zrelaksować i wypocząć, sprzyja uspokojeniu. Dlatego właśnie tak często wybieramy ten styl do aranżacji sypialni. Jeżeli chodzi o wybór farby to polecam stronę duluxpl/pl/produkty/dulux-rapidry
ODPOWIEDZ