Materiały do remontu

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Materiały do remontu

Post autor: kalioppe »

Jak policzyć, ile ich zużyjemy?
Chciałabym chociaż wstępnie oszacować koszty planowanego remontu, a nie wiem, jak się za to zabrać.
Na stronie firmy Knauf znalazłam kalkulator materiałów. Czy ktoś to testował? Czy wyniki są wiarygodne i mają odzwierciedlenie w rzeczywistości?
A może znacie jeszcze jakieś podobne stronki?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Przymierzam się do tego remontu już od dłuższego czasu i nie chciałabym, żeby mnie zrujnował.
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Materiały do remontu

Post autor: Hyorin »

Tego nie da się tak w 100% wyliczyć, ale na pewno takie kalkulatory budowlane będą w tym pomocne.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Materiały do remontu

Post autor: siedemosiemdwa »

Nie sądzę, żeby taki kalkulator był w stanie realnie obliczyć koszty materiałów budowlanych, które będą potrzebne Ci do remontu. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to musisz szukać sklepów alternatywnych do popularnych marketów budowlanych. Może sprawdź suwmiarki elektronicznej cenę u dystrybutora koelnerpolska.pl. Jeśli złożysz tam większe zamówienie, to z pewnością będzie to bardziej opłacalne, niż zakupy w stacjonarnych markecie.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Materiały do remontu

Post autor: Kobite »

Jak się nie da jak się da, ja jak liczyłem ile będzie mnie kosztował remont to pomyliłem się przy kwocie 25 tys. o 800 zł i to w dół, a to dlatego, że jak zamawiałem sporo materiałów przez https://budujmy.eu/ to dostałem zniżki, których nie wliczyłem do ogólnych kalkulacji co mi spowodowało, że finalnie cena była niższa.
Po prostu wiele osób nie chce się bawić w kalkulacje, dlatego też jest taki problem, ale odrobina czasu i chociażby kalkulator, który kolega podesłał i spokojnie można wyliczyć koszta.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Materiały do remontu

Post autor: Zbig55 »

Kalkulatory to bardzo pożyteczna sprawa, ale nie przewiduje ile popsuje materiałów wykonawca.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Materiały do remontu

Post autor: designerka »

Trudno to wyliczyć, zawsze coś zaskoczy. W zasadzie same materiały to nie wszystko. Trzeba też pomyśleć o narzędziach. Bez nich trudno zrobić remont. Zobaczcie, jakie niezbędne narzędzia dla majsterkowicza opisano na tej stronie. To właśnie ich nie powinno zabraknąć w skrzynce każdej osoby, która bierze się za prace remontowe.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Materiały do remontu

Post autor: Hyorin »

Dokładnie, nie da się oszacować całkowitych kosztów remontu, bo zawsze może coś nieprzewidywalnego wyskoczyć.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Materiały do remontu

Post autor: siedemosiemdwa »

Dla nas największym problemem podczas remontu był wybór materiałów budowlanych. Na szczęście tutaj http://wnarzedzia.pl/kotwy-kolki-czy-sr ... -do-czego/ znaleźliśmy praktyczny artykuł dotyczący zamocowań, czy narzędzi. To nam ułatwiło prace remontowe.
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: Materiały do remontu

Post autor: adik356 »

Moim zdaniem remont w domu to też kupno różnych nowych dodatków do aranżacji. Warto tutaj pomyśleć jak umiemy sami coś uszyć, aby kupić materiał np. na https://ctnbee.com/pl , gdzie mają ekstra propozycje i dobre ceny.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Materiały do remontu

Post autor: kangurka »

Materiały do remontu powinny być doskonałej jakości, co potwierdzi lektura: http://mangopress.pl/lider-branzy-zamoc ... y-koelner/ o liderze w branży zamocowań, który cieszy się niesłabnącą popularnością jeśli chodzi o elementy wykorzystywane w technikach łączenia.
ODPOWIEDZ