Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Stylowe dekoracje do wnętrz domowych.
Od serwetek, obrusów, świeczników, firanek po większe domowe dekoracje do domu, mieszkania i wnętrz loftowych. Dekoracje nowoczesne, tradycyjne, w stylu retro, vintage i z nutką pomysłów z mroźnej Skandynawii. Pomysł na piękne wnętrze.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: bajaola »

Posiadam deskę w sypialni i przedpokoju jestem z niej niesamowicie zadowolona, planuje położyć deskę wszędzie, ale stopniowo, bo troche jednak taka podłoga kosztuje. Mama ma panele u siebie już jakieś 7 lat i wyglądają tragicznie, dlatego ja decyduje się na drewno.
Pan Strach
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: Anita »

Drewniana podłoga ma swój klimat i ociepla wnętrze. Sama taką posiadam i jestem z niej zadowolona. Jest zdecydowanie trwalsza niż panele. Co do kosztów jej zakupu to warto szukać producentów, u których ceny są bardziej korzystne. Dobierając do niej listwę przypodłogową, nadajemy podłodze charakteru.
Obrazek Obrazek
milleczka
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 22, 2016 9:57 am

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: milleczka »

Sama marzę o drewnianej podłodze, daje lepszy efekt w mieszkaniu niż panele. Ale wymaga szczególnej pielęgnacji.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: Anita »

Z tą pielęgnacją to nie ma aż tak dużo pracy. Ja po prostu do mycia stosuję specjalistyczne preparaty do podłóg drewnianych. Zazwyczaj tych w płynie, które dolewam do wody, którą myję podłogę. Mimo iż, mam psa w domu podłoga wygląda jak nowa.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: siedemosiemdwa »

Drewniana jest na pewno bardziej wytrzymała. Ale też trzeba liczyć się z koniecznością cyklinowania jej co jakiś czas.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: designerka »

Lepiej cyklinować drewnianą podłogę co kilka lat, niż wymieniać na nowe panele. Zgodzicie się ze mną?
3dvvard
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 14, 2016 4:22 pm

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: 3dvvard »

Pielęgnacja jest szczególnie ważna na początku, pierwsze lata po samym położeniu podłogi, gdy ta jest jeszcze "świeża". Ale szczerze mówiąc nie jest szczególnie trudna – o ile podłoga była impregnowana olejowoskiem – wystarczy dbać o to żeby ten impregnat w miejscach mocniej eksploatowanych nie wytarł się i na bieżąco uzupełniać jego braki. Jako dobrą bazę wiedzy polecam ten blog poświęcony podłogom <admin zaleca lekturę regulaminu>
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: siedemosiemdwa »

designerka pisze:Lepiej cyklinować drewnianą podłogę co kilka lat, niż wymieniać na nowe panele. Zgodzicie się ze mną?
To z pewnością. Tylko do tego dochodzą koszty takiej podłogi...
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: Majeczkaa »

Jasne, że lepiej się sprawdzi. Dobrej jakosci panele często są w cenie deski podłogowej, a deska podłogowa jest trwalsza od paneli i dlatego lepiej jest kupić deskę podłogową. Polecam Wam szczególnie deskę barlinecką, która możecie zobaczyć np tutaj http://www.melagu.pl/podlogi-drewniane/deska-barlinecka . Sama od jakiegoś czasu mam ją w swoim domu i jestem bardzo zadowolona, bo nie jest porysowana czego nie mogłam powiedziec o panelach, które wcześniej miałam. Polecam!
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Drewniana podłoga sprawdzi się lepiej niż panele?

Post autor: AlaKawa »

Sama póki co posiadam w domu panele podłogowe, ale marzy mi się podłoga drewniana od baront. Oglądałam ich realizacje i prezentują się niesamowicie. Wprawdzie póki co nie stać mnie na taką podłogę, ale kiedy tylko będę mogła, na pewno sobie taką zafunduję. Z resztą jakby nie patrzeć jest to inwestycja na lata:)
ODPOWIEDZ