Sofa czy kanapa?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: designerka »

Ja jestem zwolenniczką narożników. Moim zdaniem są bardzo funkcjonalne. Więcej osób się na nich zmieści.
Pan Strach
Mako24
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 1:19 pm
Kontaktowanie:

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Mako24 »

Szczerze mówiąc ja nie widzę różnicy. Na tym i na tym można się bezproblemowo wyspać więc skąd takie rozważania? :)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem to nie jest do spania. To raczej do posadzenia gości. Wygodnie śpi się tylko na łóżku.
KarinaM
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 15, 2016 9:35 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: KarinaM »

Ja bym postawiła na kanapę w tym stylu <admin zaleca czytanie regulaminu, uzytkownik zbanowany> , bardzo funkcjonalna i nawet jeśli nie mamy w planach sami na niej spać, to przecież zawsze może zdarzyć się jakaś niezapowiedziana wizyta gości, a dzięki takiej kanapie zawsze będzie to dodatkowe miejsce do przenocowania jednej czy nawet dwóch osób.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: designerka »

Szkoda, że nie mogę zobaczyć. Moim zdaniem jak mam w salonie dużo miejsca, to najlepszym wyborem jest narożnik.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: kapitalna »

Czasami ciężko jest się zdecydować. Znam ten ból, bo pomagałam siostrze urządzać jej salon. Raz chciała kanapę, później sofę, a dalej jeszcze inne rozwiązania. W końcu wyszukałam w necie opisany skrótowo artykuł czym kierować się przy wyborze: zwierciadlo.pl/lifestyle/wysokiej-jakosci-sofa-do-salonu-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze/attachment/glowne-salon-meblowy-mebest-poznan-wysokiej-jakosci-sofa-do-salonu-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-2 . To jej pomogło się zdecydować :)
anaIM
Świeżak na forum
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 05, 2016 10:00 am
Kontaktowanie:

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: anaIM »

Mi najbardziej podobają się sofy do salonu - zawsze prezentują się tak elegancko i efektownie, wybierając nietypową formę czy też kolor, są bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym wnętrza. Z kolei kanapy czy narożniki to dobre rozwiązanie dla "dużych" rodzin lub gdy oczekujemy od mebla, aby pełnił także funkcję spania.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: siedemosiemdwa »

A może narożnik? Musicie przyznać, że to rozwiązanie jest jednak najbardziej funkcjonalne. Moim zdaniem to się sprawdzi.
Super-Sofa
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 18, 2016 5:50 pm

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: Super-Sofa »

Szanowni Państwo, jesteśmy polskim producentem mebli - w naszej ofercie posiadamy między innymi tapicerowane łóżka, narożniki, sofy, fotele oraz komplety wypoczynkowe.

Duży wybór modeli oraz wariantów kolorystycznych, dostępnych w naszym sklepie na <admin zaleca lekturę regulaminu> , z pewnością pozwoli znaleźć meble dopasowane do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Pozdrawiamy serdecznie, Super-Sofa.pl
IdealMeble
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 11:25 am

Re: Sofa czy kanapa?

Post autor: IdealMeble »

Słowa sofa, kanapa są dzisiaj używane zamiennie. Pierwotnie temat dotyczył drzemki, którą chcemy sobie uciąć w dzień- do tego właściwie funkcja spania jest niepotrzebna, o ile tylko sofa jest odpowiednio długa :) Kiedy wybieramy sofę warto pamiętać, że podane są zwykle wymiary zewnętrzne, od których trzeba odliczyć boczki- dopiero wtedy wiemy, czy będziemy w stanie się wyciągnąć by uciąć sobie drzemkę :) My serdecznie polecamy piękną sofę Chesterfield March Relax Rem - możemy z niej wysunąć bardzo wygodną funkcję spania, która będzie tapicerowana podobnie jak siedzisko i tak samo wypełniona- taka sofa po rozłożeniu wygląda bardzo estetycznie i może na niej leniuchować cała rodzina
ODPOWIEDZ