Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Altanki, domki ogrodowe, wiaty, zadaszenia, place zabaw dla dzieci i inne elementy małej architektury ogrodowej. Co wybrać, czego unikać, jak stawiać przed domem różne niespotykane cuda. Rozmowy.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
krysinski
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 24, 2016 7:27 am

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: krysinski »

O ogrodzenie wykonane z drewna należy odpowiednio dbać. Konieczna jest coroczna renowacja, na którą nie każdy ma czas. Lepszym rozwiązaniem są ogrodzenia metalowe, które zabezpieczone dobrą powłoką antykorozyjną będą służyć nam przez wiele lat.
Pan Strach
krysinski
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 24, 2016 7:27 am

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: krysinski »

Kobite pisze:Siatka to nie jest problem żaden.Najważniejsze to wiedzieć po prostu czego oczekujemy i w jakim kierunku chcemy iść.
Zgadzam się z Tobą w 100%. :) Wszystko zależy od tego co nam się podoba, ile mamy czasu na ewentualną renowację (jak w przypadku drewna) oraz jaką kwotę chcemy zainwestować w ogrodzenie. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że nie warto oszczędzać na ogrodzeniu. Im tańszy produkt, tym większe koszty związane z jego utrzymaniem. Oszczędność jest tylko pozorna.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: Kobite »

Dla mnie to nie ma aż takiego znaczenia, tak naprawdę jeśli chodzi o ogrodzenie to mamy takie które kojarzy się z firmami - http://nowoczesne-ogrodzenie.pl/panele-ogrodzeniowe-3d/ i tak wszystko będzie zarośnięte przez krzewy i drzewa dookoła więc wygląd samego ogrodzenia docelowo nie będzie widoczny zależało nam tylko na tym, aby było solidne.
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: martus566 »

Powiem Ci, że wiele zależy od tego jak zagospodarujesz sobie rośliny w ogrodzie. U mnie przynajmniej chciałam, aby ogrodzenie było widoczne, więc rośliny nie zasłaniają go. Co najlepsze cały projekt ogrodzenia wykonałam za pomocą kreatora dostępnego na stronie http://www.supico.pl/kreator . Przy okazji otrzymałam wycenę i w końcu ogrodzenie wygląda bardzo fajnie. Jeśli dasz zwykłą siatkę to ogrodzenie nie ma takiego znaczenia, ale jak wykorzystasz przęsła ogrodzeniowe warto już, aby nie były zasłonięte ;)
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: kapitalna »

Tak naprawdę to tylko kwestia gustu :) Bardzo ładne ogrodzenia wiśniowski robi, zwłaszcza te w stylu modernistycznym . Takie typowo dla nowoczesnego budownictwa
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: Majeczkaa »

Ja mam metalowe i wydaje mi się, że takie ogrodzenie jest łatwiejsze w utrzymaniu. Wyczyszczenie ogrodzenia przed malowaniem i wybranie odpowiedniej jakości farby epoksydowej to już połowa sukcesu. Wszystko możemy wykonać sami i zaoszczędzić tym samym pieniądze, które musielibyśmy zapłacić fachowcom za robociznę, a nie ma praktycznie żadnej różnicy w efekcie końcowym. Fajny poradnik dostępny jest na stronie http://www.ptcmeble.com.pl/odnowienie-b ... z-myslisz/
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: kapitalna »

krysinski pisze: wt maja 24, 2016 7:28 am O ogrodzenie wykonane z drewna należy odpowiednio dbać. Konieczna jest coroczna renowacja, na którą nie każdy ma czas. Lepszym rozwiązaniem są ogrodzenia metalowe, które zabezpieczone dobrą powłoką antykorozyjną będą służyć nam przez wiele lat.

Co racja to racja ogrodzenia drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczenia aby służyły tak jak powinny. Ja wybrałam ogrodzenie modułowe od Jońca z przęsłem metalowym i nie muszę się martwić o jego coroczną konserwację. Zostało odpowiednio zabezpieczone od razu po postawieniu i tak już służy mi 5 rok. Wiadomo od czasu do czasu trzeba je troszkę wyczyścić ale to akurat nic dziwnego.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: AlaKawa »

Jak dla mnie najfajniejszą opcją są zdecydowanie płoty drewniane, takie jak te w ofercie Wooder https://www.wooder.com/ . Mamy tutaj do wyboru m.in. płoty szczelne oraz płoty lamelowe, i pięknej kolorystyce i ciekawej stylistyce. Do ich malowania wykorzystuje się metodę ciśnieniową, co gwarantuje im trwałość, a także nienaganny wygląd przez długie lata. na pewno warto tutaj podkreślić także przystępną cenę tych propozycji:).
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: malwa »

Moim zdaniem ani jedno ani drugie, upatrzyłam już sobie piękne ogrodzenia Pozbruk, mam na myśli ogrodzenia i mury samonośne Gardeo - Rotterdam, Amsterdam, Oslo i Słupek L, jeszcze nie wiem które konkretnie wybiorę ale każde z nich coś w sobie ma
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Ogrodzenie - drewniane czy metalowe?

Post autor: zaderka »

Moim zdaniem najlepsze ogrodzenie jest z kamienia naturalnego, jest bardzo trwałe i wygląda elegancko, z czasem nawet lepiej niż wyglądało na początku. Tu http://www.dombezgranic.pl/masz-dosyc-n ... z-marketu/ jest wymienionych kilka jego zalet, ja też zamierzam postawić na rozwiązanie niesztampowe, które będzie przyciągać wzrok.
ODPOWIEDZ