Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: siedemosiemdwa »

W małej kuchni wszystko musi być tak zorganizowane, żeby pomieszczenie nie sprawiało wrażenia zagraconego. Najpierw trzeba poustawiać najpotrzebniejsze rzeczy i zobaczyć, ile miejsca zostanie na dodatkowe szafki. Dobrym pomysłem są wiszące szafki i półki, które nie będą zajmować dodatkowego miejsca na przestrzeni podłogi.
Pan Strach
JacekPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: JacekPP »

Mała kuchnia to sztuka! Ponieważ bardzo mało małych pomieszczeń można pięknie wykończyć! W polsce ludzie mają zdolność do przesadzania z meblami.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: Majeczkaa »

Niedawno kupiłam mieszkanie, które wymaga generalnego remontu. Mieszkanie nie jest duże, ale lepsze takie niż żadne lub wynajmowane. Słabą stroną tego mieszkania jest kuchnia, która jest bardzo mała i dość ciemna, bo znajduje się w niej tylko jedne malutkie okno. Bardzo dużo gotuje i chciałabym mieć jasną kuchnie. Na pewno będę kupować jasne meble, które będą sięgać sufity, żeby jej dodatkowo nie przyciemniać, a także wszystko w niej pomieścić, bo będę musiała ograniczyć się do dosłownie kilku szafek. Nie przepadam za płytkami na ścianach i chciałabym mieć na nich tylko farbę, ale jak wiadomo kuchnia jest pomieszczeniem, które jest szczególnie narażone na zabrudzenia, a ja chciałabym uniknąć posiadania brudnych ścian lub malowania ich kilka razy w roku. Od znajomego, który ma firmę budowlaną i zajmuje się wykończeniami wnętrz dowiedziałam się, że są na rynku farby hydrofobowe, które odpychają płynne zabrudzenia. Znajomy ten polecił mi farbę Dulux, bo jego zdaniem ma najlepsze krycie i najlepsza jakość. Znalazłam tą farbę na tej stronie duluxpl/pl/produkty/dulux-easycare-kuchnia-i-lazienka . Jednak nie do końca wiem na jaki kolor powinnam się zdecydować. Zastanawiam się między kolorem „szare płótno” , a „skandynawska prostota”. Jak myślicie, która z tych farb lepiej sprawdzi się do mojej małej kuchni? Chciałabym mieć nie tylko jasną, ale także nowoczesną kuchnię. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady.

Admin: proszę nie umieszczać linków w każdym poście, bo będą usuwane.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: Kaska32 »

W małej kuchni to trzeba starać się wykorzystać jak najmądrzej przestrzeń, dużo wieszać na ścianach, wszystkie sprzęty najlepiej chować do szafek, żeby nie zagracać wolnego miejsca i nie wprowadzać chaosu. Fajne są składane blaty, które pełnią funkcję stołu po rozłożeniu i składane krzesła. Lodówka też nie musi być wielka, można jakąś zgrabną wybrać, bo jest ich szeroka oferta w sklepach. Co do mebli, to rzeczywiście warto zdecydować się na te robione na wymiar, wtedy najlepiej się wkomponują i jeszcze będą ładniej wyglądały niż takie średnio dopasowane.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 530
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: kapitalna »

Ja kuchnię właśnie zorganizowałam tak, że większość szafek jest powieszonych, tak by zwolnić przestrzeń na dole. Dzięki temu mam jeszcze miejsce na kącik jadalniany. Wybór odpowiedniego stołu też nie był łatwy, bardzo sugerowałam się artykułem babskiswiat.compl/aranzacja-wnetrz-jaki-ksztalt-stolu-wybrac.html . Dzięki niemu dowiedziałam się jaki kształt będzie odpowiedni przy moim wnętrzu
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: Kaska32 »

W internecie można znaleźć dużo fajnych inspiracji. Wystarczy trochę poszukać i znajdzie się coś pod swój gust i warunki.
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: robiss »

Lubie kuchnie bo, w praktyce wyglądało to tak: za każdym razem, gdy odkryłam, że przesadziłam z dodatkiem jakiejś przyprawy widziałam dla posiłku jeden tylko ratunek: jak najszybciej dodać jeszcze więcej przypraw, które natychmiast pokryją moją wpadkę.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: kalioppe »

A jakie lodówki macie u siebie w kuchniach? Na co zwracaliście uwagę przy ich doborze?
Moja lodówka już długo nie pociągnie, dlatego już teraz robię rozeznanie w temacie.
Tutaj znalazłam sporo przydatnych wskazówek: morelenet/wiadomosc/jak-wybrac-lodowke-ktory-model-kupic-polecane-modele/296/ . O czym jeszcze powinnam pomyśleć?
Fajnie by było, gdyby lodówka posłużyła mi trochę dłużej niż do końca gwarancji ;)
monikabert90
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 25, 2016 9:24 am

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: monikabert90 »

Moim zdaniem do takiej malej kuchni pasuja proste rozwiązanie, proste, klasyczne kształty, bez zbednych udziwnień. Np coś takiego <złamanie regulaminu forum>. Jak widać mała powierzchnia została super zagospodarowana, bardzo podoba mi się rozwiązanie ze stolikiem. Wogóle firma oferuje kuchnie na wymiar, może warto byloby skorzystać z takiego zaprojektowania malej przestrzeni?
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Post autor: AlaKawa »

Osobiście uważam, że jeżeli posiadamy niedużą kuchnie, idealnie sprawdzą się w niej meble na wymiar. Z resztą mamy dzisiaj dostęp do takich ofert jak chociażby w pfleiderer.pl/, gdzie można znaleźć różnego rodzaju płyty meblowe, blaty kuchenne, czy też okleiny i na pewno jeżeli sami pokusimy się o zaprojektowanie i wykonanie mebli kuchennych, będą one świetnie się niepowtarzalne.
ODPOWIEDZ