Mniejsze rachunki za energię?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: AlaKawa »

Moim zdaniem sprawna instalacja elektryczna jest pewnym sensie gwarantem tego, że nie zapłacimy wysokich rachunków za prąd. Wobec czego zarówno przy jej zakładaniu, jak i wymianie, warto postawić na usługi takich firm jak chociażby działająca w Wielkopolsce Hipersystem . Ma ona bowiem bardzo duże doświadczenie, wobec czego możemy być tutaj pewni najwyższej jakości usług. Ponadto warto sprawdzić, czy posiadane przez nas sprzęty, jak chociażby lodówki, czy też zamrażarki nie pobierają zbyt dużych ilości energii. Swego czasu sama miałam takie problemy ze starą chłodziarką i powiem Wam szczerze, że przez nią m.in. oczywiście musiałam uiszczać bardzo wysokie rachunki.
Pan Strach
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: anitalesz »

Da się :D Zainstalujcie sobie panele słoneczne. my mamy z oze biomar i sprawdzaja sie rewelacyjnie
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: kangurka »

Słyszałam już o tych panelach słonecznych, ale na pewno nie w każdym to się sprawdzi. Tym bardziej, że budynek musi być przystosowany do takich rozwiązań.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: siedemosiemdwa »

Tylko nie każdy ma możliwość ich zamontowania, szczególnie, jeśli się mieszka w bloku... A rachunki trzeba płacić niestety. Na szczęście tego typu urządzenia: abcporady.pl/gdzie-i-jak-oplatomaty-moga-ulatwic-dokonywanie-oplat to ułatwiają i pojawiają się w coraz większej ilości instytucji.
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: anitalesz »

Kwestia dostawcy energii jest też bardzo znacząca.. Naszym jest pulsar energia i powiem wam, że faktycznie płacimy teraz mniejsze rachunki, więc da się
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: katarynka »

Jakie są wasze sposoby? Chciałabym być bardziej eko i przy okazji obniżyć swoje rachunki. To bardzo by mnie ucieszyło.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: designerka »

Z prądem dzisiaj nie jest tak łatwo. W zasadzie każdy z nas nie wyobraża sobie bez niego życia. Jest potrzebny do działania wielu urządzeń. Właśnie dlatego trudno o jego oszczędzanie. Łatwiej jest tam, gdzie z dostępem do energii wciąż jest problem. Trzeba ją oszczędzać. Myślicie, że sposobem na zapewnienie energii elektrycznej, gdy jejzabraknie jest Sinus pro 500 e czyli przetwornica prądu z lucann.pl? Czy takie urządzenie warto posiadać w domku nad jeziorem itp.?
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Zbig55 »

Prosta sprawa, jak daje oszczednosci w rachunkach to trzeba montować i nie zastanawiać sie długo.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: katarynka »

Jakie macie jeszcze sposoby? Nie wyobrażam sobie tego by płacić za nic. Ceny nieustannie idą w górę i bardzo mi się to nie podoba.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 530
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: kapitalna »

Wiadomo, wszystko idzie w górę ale my przyzwyczailiśmy się to tolerować nie sprawdzając nawet co inni sprzedawcy energii elektrycznej mają do zaoferowania. A na przykład tutaj poprostuenergiapl/ można znaleźć naprawdę tani prąd, zerknijcie sobie, porównajcie cennik z tym co macie teraz. Jestem pewna że ta oferta będzie atrakcyjniejsza ;)
ODPOWIEDZ