Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: kapitalna »

Jeśli jesteś profesjonalistą w branży instalatorów pomp ciepła, dobrym pomysłem może być sprawdzenie AIWA. Firma ta ma długą historię dostarczania rozwiązań technologicznych i cieszy się doskonałą reputacją w zakresie jakości. Oferuje 6 lat gwarancji na swoje produkty i posiada certyfikat TÜV. Ponadto zapewnia szkolenia i opiekę posprzedażową dla instalatorów. Na stronie https://www.aiwa.pl/ można znaleźć szczegółowe informacje
Pan Strach
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: brutus »

W wielu miejscach w Polsce działa firma ASK Energooszczędne Instalacje. Okazuje się, że na podstronie https://rekuperatory-ask.pl/pompy-ciepla-katowice/ zaprezentowano pompy ciepła oraz rekuperację instalowaną przez ekspertów. Oprócz pompy ciepła fachowcy mają na swoim koncie wiele wykonanych instalacji fotowoltaiki oraz klimatyzacji. Pompa ciepła jest bardzo popularnym rozwiązaniem grzewczym, ze względu na wygodę oraz oszczędności i brak zależności od zewnętrznych dostawców ciepła.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: dzoana »

A co powiecie na takie opcje jak piec elektryczny co: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kot ... ryczne-288 ? Jak sądzicie, czy piec elektryczny to dobre rozwiązanie? Szukam dla siebie odpowiedniej alternatywy.
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Bari21 »

Według mnie pompy cieplne są genialnym rozwiązaniem na ogrzewanie. Wydajne, bezobsługowe i tanie. W dodatku nie wymagają magazynowania zapasów opału! Jeśli będziecie szukać dobrych pomp, polecam firmę Stiebel-Eltron - mają super jakość.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: duser »

Myslę, że pompa ciepła powinna być głownym źródłem ciepła. Szczególnie polecam tą od AIWA. Pobierają minimalną ilość prądu, a są przy tym wydajne. Wybierz odpowiednią moc do potrzeb domu, a na pewno będziesz z niej zadowolony.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: foxi11 »

Zgadzam się z przedmówcą ,że pompa cieplna może i powinna być ogrzewaniem podstawowym w domu jednorodzinnym. Pompa ciepła bardzo dobrze współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, wtedy najwięcej mamy korzyści z tych dwóch instalacji.
ODPOWIEDZ