Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: brutus »

Dobrze dobrana pompa ciepła da spokojnie radę ogrzać dom nawet w srogi mróz. Tutaj jest co nie co na ten temat in-serwispl/wybor-ogrzewania-w-nowym-domu/ .
Pan Strach
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Majeczkaa »

Kompletnie nie znam się na ogrzewaniu alternatywnym, a zwłaszcza na pompach ciepła, ale zastanawiam się nad kupieniem takich paneli hewalexpl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ . Oferta jest spora i nie za bardzo wiem jakie wybrać. Wiem, że wszystkie panele są opisane, ale dla kompletnego laika jest to trudna decyzja. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś z Was byłby tak miły i mógłby mi pomóc w tym wyborze, bo chciałabym jak najszybciej mieć tańsze ogrzewanie, a także nie przyczyniać się w tak dużym stopniu do zanieczyszczenia środowiska.
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Fifi34 »

Warto szukać takiego pieca, który będzie emitował minimalne ilości zanieczyszczeń. To bardzo ważne, bo dbałość o ekologię jest teraz bardzo istotna. Takie piece nie są może najtańsze, ale można pozyskać dotację do wymiany piece i dzięki temu sporo zaoszczędzić. Rzuć okiem na ten art https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do ... 2022-roku/ - myślę, że te informacje się przydadzą.
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: kalinka »

Warto też wiedzieć, jaki piec wybrać do domu. Moim zdaniem warto wziąć pod uwagę kotły kondensacyjne: https://hap.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotly ... acyjne-989 . Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki wybór.
sokolowski
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:37 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: sokolowski »

Pompa ciepła staje się coraz popularniejsza. Podobno to jedno z lepszych rozwiązań pod względem ekonomicznym. Też słyszałem, że fajnie wypada jak się to połączy z panelami PV, bo to jednak na prąd jest. Jak myślicie, opłaca się to robić razem? Tanio nie wychodzi.
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: scesny »

sokolowski pisze: pn paź 03, 2022 1:36 pm Pompa ciepła staje się coraz popularniejsza. Podobno to jedno z lepszych rozwiązań pod względem ekonomicznym. Też słyszałem, że fajnie wypada jak się to połączy z panelami PV, bo to jednak na prąd jest. Jak myślicie, opłaca się to robić razem? Tanio nie wychodzi.
Zawsze się opłaca. To po prostu inwestycja. Byle taka instalacja w panele PV była dobrze zrobiona. Najlepiej z dużą firmą jak https://hymon.pl/. Oni też mają pompy ciepła jakby nie patrzeć, wiec takie połączenie ogarną.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: duser »

Oczywiście, że pompy ciepła
to bardzo dobre rozwiązanie. Jest to rozwiązanie zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Pozwoli Ci w dalszej perspektywie zaoszczędzić dużo pieniędzy. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy wszystko jest coraz droższe. Pompa w połączeniu z fotowoltaiką to już w ogóle świetne rozwiązanie.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: foxi11 »

Dużo w ostatnim czasie rzeczywiście mówi się o pompach ciepła. Z tego co się zdążyłam zorientować , szczególnie łaskawe dla naszych kieszeni jest zestawienie takiej pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Poznajcie takie urządzenie jak monoblokowa pompa ciepła .Jak się okazuje mogą one być wewnętrzne jak i zewnętrzne. Jeśli chcecie wiedzieć jakie są różnice - zapraszam was do lektury.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Arek454 »

Akurat pompy ciepła cieszą sie coraz większym zainteresowaniem, jeżeli przede wszystkim będziecie chcieli ograniczyć wydatki na energię cieplną i posiadając do tego praktycznie bezobsługowe źródło ciepła. Ja w swoim domu się zdecydowałem wybierając do tego ogrzewanie podłogowe. Jeżeli szukacie konkretnych informacji w tym zakresie, to możesz zajrzeć tutaj http://romicki-ekosystem.pl/pl/6-pompy-ciepla ponieważ poruszone są aspekty techniczne oraz konkretne zalety. Poza tym firma Romicki EkoSystem będzie Wam w stanie pomóc Ci wykonać jej montaż.
tinaK
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw paź 31, 2013 8:01 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: tinaK »

A czemu nie? Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne ze względu na to, że nie generuje dużych kosztów. Jeśli zastanawiacie się nad taką opcją, to z pewnością ten artykuł https://www.ecocomfort.pl/strefa-specja ... omu-200m2/ okaże się przydatny. Między innymi można się tam dowiedzieć od czego zależy cena zakupu oraz czy ceny będą szły w górę. Znajdziecie tam również wady i zalety takiego źródła ogrzewania. Warto przemyśleć taką opcję i podjąć właściwą decyzję.
ODPOWIEDZ