Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: boom99 »

Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Powiedzcie mi ale tak szczerze - czy takie ogrzewanie w formie pompy ciepła naprawdę jest
a) pro eko
b) na tyle wydajne, by ogrzać cały dom?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Aleksandra »

Więc tak, z tego co wyczytałam swojego czasu u producenta takich pomp ciepła ( quercu.pl/), to jest to bardzo wydajne ogrzewanie, które swobodnie przy odpowiedniej instalacji ogrzeje dom, plus jest taki, że tak jak piszesz , jest "eko", tzw alternatywne ogrzewanie i:
Nie śmierdzi jak w przypadku węgla
Nie zajmuje w domu miejsca jak wielki piec kaflowy itd
Jest wydajne i na długie lata
Pozwala oszczędzać na energii i już na etapie używania nie żyłuje portfela:)

Planujesz?
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Kobite »

Prawda jest taka, że przy wyborze ogrzewania trzeba brać 3 czynniki pod uwage wydajność, koszt instalacji i koszt eksploatacji. Nie ma sensu montować czegoś wydajnego na czym oszczędzimy 100 zł miesięcznie za kwotę 20 tys zł większą bo to sie nie zwróci po prostu i taka prawda. Na przykładzie kosztów instalacji centralnego ogrzewania - można znaleźć podobne kosztorysy i dokonać porównania jaka forma ogrzewania wyjdzie nam najtaniej.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: niewazne »

Mój znajomy ma.Jest ekologiczne ale niestety nie zapewnia takiego dobrego grzania. Jeśli zalezy Ci na tym aby ogrzewanie było tanie oraz wygodne to może zastanów się nad gazowym? Wielu ludzi twierdzi,że nie jest tanie ale jest to mit. Obecne nowoczesne instalacje są bardzo ekonomiczne . Jest to również bardzo wygodne.
Zerknij sobie do oferty firmy Amerigas:

Można sobie u nich zamówić bez problemu taki zbiornik do domu tak wiec jak widzicie nie potrzeba koniecznie podłączenia do sieci miejskiej.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Dorota40 »

Myślę, że wybór ogrzewania zależy tu nie tylko od eko klimatów,
ale grubości portfela... pompy ciepła są drogie.
Ja wolałabym normalny grzejnik i jednak centralne, no ale to tylko moje zdanie
Czas i tak upłynie.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Pumpilka »

Zgadzam się, przy ogrzewaniu mieszkania trzeba brac pod uwagę finansowe możliwości.
Lepiej z czegoś zrezygnować niż potem spłacac latami i tylko nerwy dodatkowe.
Sama architektura wnętrz już moim zdaniem na etapie projektowania pomieszczenia
powinna zawierać szczegółowy cennik instalacji grzewczych, bo wtedy wiesz na czym stoisz
i jeszcze wciąż możesz coś zmienić.
Pyzata
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Majeczkaa »

Ja jestem jednak zwolenniczką tradycyjnego sposobu ogrzewania i swój dom ze względów ekonomicznych ogrzewam węglem, który zamawiam tutaj wegielsztygarpl/ . Węgiel jest tani, cechuje się wysoką kalorycznością. Nie chciałam mieć ogrzewania gazowego, czy też olejowego, bo jest to bardzo drogie ogrzewanie, na które mnie nie stać. Myślałam też o drewnie, który jest także ekonomicznym opałem, ale węgiel jest wygodniejszy i dlatego wybrałam właśnie węgiel. Dzięki temu za ogrzewanie i podgrzanie wody płacę dużo mniej niż płaciłam mieszkajac w mieszkaniu, które zresztą było sporo mniejsze.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: kapitalna »

Uważam, że kolektory słoneczne są lepszą alternatywą. Oczywiście latem są najbardziej wydajne, także trzeba uważać na przegrzanie kompresjapl/gorace-lato-uwazaj-kolektory-sloneczne-moga-sie-przegrzac/ . W kazdym razie to moim zdaniem najbardziej ekologiczna i tania metoda pozyskiwania energii
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Kobite »

Wszystko zależy od kilku czynników. Jednoznaczne powiedzenie, że pompa CO będzie dobra czy nie, nie jest takie proste. Najlepiej usiąść na spokojnie i przeczytać co konkretne rozwiązanie w postaci pompy ciepła może nam zaoferować - doborpompypl/pompy-do-co/ tutaj macie namiar na naprawdę ciekawe miejsce, gdzie od ręki Wam doradzą jakie rozwiaznie wybrać i dlaczego.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: AlaKawa »

Sama generalnie jestem zwolenniczką tradycyjnego ogrzewania, przy czym oczywiście podstawią jest tutaj dobry kocioł. Jakiś czas temu miałam dość poważną awarię starego pieca co, wobec czego jestem pewna, że wybór takiego modelu kotlarstwo.co/oferta/kwm-sg/ to dobra inwestycja. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z kotłem na miał, gdzie opał jest o wiele tańszy niż węgiel, a dodatkowo możemy regulować temperaturę. Przy czym zmieści się ona nawet w bardzo małej kotłowni.
ODPOWIEDZ