Jak pomalować salon?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Jak pomalować salon?

Post autor: Thea33 »

Jak pomalować salon, żeby był nowoczesny?
I żeby powiększyć optycznie jego metraż?

Szukam dobrych farb i materiałów!
Pan Strach
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Re: Jak pomalować salon?

Post autor: Agata Malinowska »

Małe wnętrza nie lubią ciemnych ani nazbyt pstrokatych barw. Idealnie natomiast sprawdzają się w nich pastele, szczególnie te w ciepłych tonacjach. Dobrym rozwiązaniem są też farby odbijające światło: http://sklep-lawa.pl/category/farby , bardzo trwałe i świetnie kryjące.
kombinacja białych ścian z jedną w kolorze delikatnej pomarańczy, fioletu lub zieleni działa energetyzująco i odświeżająco.
Czasami warto również pozostać mimo wszystko przy bieli.
OlaPe
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:59 pm

Re: Jak pomalować salon?

Post autor: OlaPe »

Kup jakąś jasną farbę, np. kolor piaski pustyni. Takie jasne kolory optycznie powiększają wnętrze i działają energetycznie na nas.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jak pomalować salon?

Post autor: Majeczkaa »

Jeśli salon nie jest duży, to polecam pomalowanie go jasnymi farbami, bo to go optycznie powiększy. Sprawdzą się tu ciepłe beże, biel lub jasne odcienie pastelowe np zieleni. Wydaje mi się, że powinnaś zrezygnować z dużej ilości przedmiotów dekoracyjnych, bo one też mogą zmniejszyć wnętrze. Możesz zrobić sobie dekoracje na ścianie np. z pomocą szablonu malarskiego. Nie jest to wcale trudne i możesz poczytać o tym tutaj https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-por ... -na-sciane . Taka jedna dekoracja na ścianie może często lepiej wyglądać niż kilkanaście innych mniejszych.
DIANA_K
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 19, 2016 5:07 pm

Re: Jak pomalować salon?

Post autor: DIANA_K »

Dobre farby to przede wszystkim Dulux i Backers. To one znacznie droższe niż polska Śnieżka. Widać jednak róznice.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak pomalować salon?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja mam całe mieszkanie w szarościach. Wydaję mi się, że to jednak bardzo dobrze wygląda i stanowi bazę pod dodatki.
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Jak pomalować salon?

Post autor: Zuzzanna »

myślę że neutralny kolor będzie najlepszy, biele, beże no ja w każdym razie wybrałam biel, bo mam dużo mebli i dodatków i nie chciałam, żeby było zbyt krzykliwie
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 286
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Jak pomalować salon?

Post autor: Martis04 »

Ja mam większość ścian w odcieniu delikatnego, ciepłego beżu, a niektóre ściany pomalowałem na mocniejszy kolor, np. butelkową zieleń lub granat.
KasiaKorczyk
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw kwie 07, 2022 12:03 pm

Re: Jak pomalować salon?

Post autor: KasiaKorczyk »

my się zdecydowalismy na ciemną butelkową zieleń na jednej ścianie a na pozostałych jest beton
mieciu
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lut 23, 2021 7:58 pm

Re: Jak pomalować salon?

Post autor: mieciu »

W każdym sklepie gama barw jest ogromna albo przeogromna. Nawet w jednym kolorze są różne odcienie. U mnie salon będzie na suficie klasycznie biały. 3 ściany w jasnym szarym. A jedna będzie ciemno szara. Dodatki będą w kolorze.
ODPOWIEDZ