Białe/jasne meble w salonie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: designerka »

W sumie całkiem ciekawe, ale ja wolę te z ikea. U siebie postawiłam na ten zestaw, który możecie zobaczyć na stronie: homebook.pl/produkty/mebloscianki.

Obrazek

Według mnie to jest bardzo funkcjonalne. Ja jestem zadowolona.
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Hyorin »

Trochę zbyt jednostajny ten zestaw. Trzeba go przełamać jakimś ciemniejszym kolorem. Przydałyby się jakieś fioletowe dodatki.
kasia123
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 10, 2016 11:08 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: kasia123 »

Ja znalazłam ładne białe meble na stronie Forte. Mają taką kolekcje SNOW, a w niej wszystkie meble w kolorze białym, potrzebne do salonu, jadalni, pokoju dziecięcego. Znajdziecie je na stronie:<tu admin, za spam dziękujemy>
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: designerka »

Mi się meble z tego sklepu nie podobają. Są zbyt klasyczne, wolę nowoczesne, takie jak te ze zdjęcia, które umieściłam.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Kobite »

Pytanie trudne bo to dużo zależy od tego jakie mamy preferencje ogólnie, ale ja zawsze wolę kupic jendak coś ciemniejszego teraz przymierzamy się do łóżka nie do salonu co prawda, ale może ktoś coś doradzi - oladidompl/dom-meble zależy mi na wygodnym łóżku, dla 2 osób, coś doradzicie sensownego? Może jakiś konkretny model?
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: bajaola »

Wiesz co nasze łóżko i materac za jednym zamachem kupiliśmy w Meble Hot, tak się składa, że to producent materaców, więc masz nie dość, że taniej to i wspaniałą, fachową porad w doborze odpowiedniego. Dobra sprawa, bo to głównie materac odpowiada za nasz sen i wygodę, a wiem z własnego doświadczenia, że źle dobrany będzie tylko koszmarem.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: Majeczkaa »

Jestem jak najbardziej za jeśli chodzi o meble drewniane, ale nie meble tapicerowane a zwłaszcza jeśli nie da się zdjąć tego materiału i wyprać go w pralce. Białe meble bardzo szybko się brudzą i bardzo ciężko jest je dokładnie wyczyścić na meblu. Nawet jeśli nie mamy dzieci, to i tak taki mebel może szybko się zabrudzić chociażby od naszego potu latem. Kurz również brudzi meble, a przecież nie jesteśmy w stanie ciągle ich odkurzać. Sama kupiłam 2 lata temu piękny biały komplet mebli tapicerowanych i żałowałam już po kilku miesiącach, a po trochę ponad roku tapicerka była tak brudna, że niczym nie byłabym w stanie jej wymyć i zdecydowałam się zakupić tkaninę tapicerską tutaj tkaniny-milinkiewiczpl/ i obić meble nową tkaniną. Na szczęście nie wyszło mnie to dużo.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: brutus »

Jasne meble jak najbardziej, ale moim zdaniem wypoczynkowe meble, to lepiej niech będą ciemne. Ze trzy lata temu urządziliśmy sobie pokój na jasno. Kupiliśmy śliczną jaśniutką sofę i fotel. Świadomi tego, że meble się brudzą, zdecydowaliśmy się na tapicerkę wykonaną z materiału o najlepszej zmywalności na rynku polskim. Meble miały się łatwo czyścić nawet samą wodą - niestety, pic na wodę i fotomontaż :). Po trzech latach użytkowania meble nie są już takie jak na początku... .
Jeśli już kupować jasne, to meble inne, typu meblościanka, szafa, komoda, stolik.
Mi się podoba jak to jest zrobione na tej na przykład aranżacji forte.compl/meble/pokoje/pokoj-dzienny/pokoj-dzienny-canto.html
Fronty białe, wypoczynek szary. Bardzo mi się to wydaje praktyczne.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: designerka »

Ciemne tez nie mogą być. Najlepiej w takim pośrednim kolorze. Wbrew pozorom na ciemnym widać brud.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Białe/jasne meble w salonie?

Post autor: siedemosiemdwa »

Mi się bardzo podobają takie jasne meble. Zresztą sama postawiłam na meble w kolorze dąb sonoma i białe fronty.
ODPOWIEDZ